banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Giresun Limanı İçin Suç Duyurusunda Bulunuldu

AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, özelleştirme kurallarına uymadığı sebebiyle Giresun limanını işleten firma hakkında suç duyurusunda bulundu.

LİMANLAR 17.04.2013, 08:36
2694
Giresun Limanı İçin Suç Duyurusunda Bulunuldu

Giresun Limanı İçin Suç Duyurusunda Bulunuldu  

AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi,Gerekli şartları yerine getirmediği ve özelleştirme kurallarına uymadığı sebebiyle Giresun limanını işleten firma hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.  

AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Giresun limanının özelleştirilmesinin iptal edilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi. Geldi, yapılacak olan inceleme sonrasında limanın özelleştirilmesinin iptal edilmesini beklediklerini kaydetti. Geldi; “Yapılan özelleştirme sonucunda Giresun limanını işletme hakkını alan işletmeci bugüne kadar limanı çalışır vaziyete getiremedi. Hemen yanı başımızdaki Trabzon limanında gemiler yük boşaltmak için açık denizde beklerken, Giresun limanı maalesef boş olarak duruyor, bu durumu kabul edemiyoruz” dedi.

BAŞBAKANLIK TEFTİŞ KURULUNA SUÇ DUYURUSU  

Milletvekili Mehmet Geldi, KİT Komisyonunda yaptığı konuşmasında Giresun limanı ile ilgili olarak Başbakanlık Teftiş Kuruluna suç duyurusunda bulunduklarını da belirterek, “Fırtına sonrası büyük hasar gören ve ardından yapılarak özelleştirilen limanla ilgili olarak özelleştirme idaresinden işletme hakkını alan firma, limanın onarımı sırasında taahhüt ettiği onarım parasının yarısını vermedi. Dolgu alanı ile ilgili yapması gereken ödemeyi yapmadı. Üstüne üstlük kamulaştırma sırasında Denizcilik İşletmelerinden kamulaştırma parası aldı. Bu konuda Denizcilik İşletmeleri kusurlu bulundu” diye konuştu.

ÖZELLEŞTİRME İPTAL EDİLMELİ  

AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Giresun limanını işleten firmanın Ordu ve Sinop limanlarını da işlettiğini buralarda da aynı sorunun olduğunu belirterek, “Yaptığımız suç duyurusu sonrasında inceleme ve soruşturma gerçekleşecek. Bunun sonunda da biz limanın özelleştirme işleminin iptal edilmesini bekliyoruz” dedi. 

Yeni Tirebolu

Yorumlar (2)
murat birecik 8 yıl önce
Üstüne üstlük kamulaştırma sırasında Denizcilik İşletmelerinden kamulaştırma parası aldı...

adamı oyarlar, be!...
Sezgin Yıldız 8 yıl önce
1997 yılında özelleşen 7 liman ile ilgili olarak sözleşmelerin iptali kararı veren Danıştay'ın kararı bugüne kadar uygulanmadı.Hep işletmeciler korundu. Bu limanlar içerisinde Giresun - Ordu ve Sinop limanları da var. Sn. Vekil'e duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz. Yalnız diğer limanlar içinde bu konunun takip edilmesini ve iptal kararlarının uygulanmasını istiyoruz. İptal edilen limanlar dan bazılarında hiçbir yatırım, hatta yükleme - boşaltma için teçhizat ve işçi dahi bulunmamkta ve bu nedenle de çalıştırılamamaktadı r, böylece bu işletmeciler o İl'in ekonomisine de zarar vermektedirler.
21
açık
Günün Karikatürü Tümü