Denize düşen vinç operatörü öldü

Körfez İlçesi'nde bir limanda geri manevra yaptığı sırada denize düşen vincin operatörü yaşamını yitirdi. Vinçten çıkamayan Recep Zehir'i, suya giren itfaiye ekipleri çıkarttı.

Denize düşen vinç operatörü öldü

Denize düşen vinç operatörü öldü

Körfez İlçesi'nde bir limanda geri manevra yaptığı sırada denize düşen vincin operatörü yaşamını yitirdi. Atalar Mahallesi'nde Rota Liman Hizmetleri Sanayi A.Ş.'de vinç operatörü Recep Zehir (34), geri manevra yapmak isterken vinçle denize düştü. Vinçten çıkamayan Zehir'i, suya giren itfaiye ekipleri çıkarttı. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Zehir, kurtarılamadı. Vinci denizden çıkartma çalışmalarının ise daha sonra başlatılacağı bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Los_santos
Los_santos - 9 yıl Önce

Öncelikle kazada yaşamını yitiren Recep ZEHİR'e ALLAH'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilerim.

Attığım başlığa gelince kazada yaşamını yitiren operatör Rota limanında fason olarak çalışan AYDIN vinç'in kendi personelidir.

Ve kazaya maruz kalan vinç ise AYDIN vincin ATLAS marka Paletli EKSKAVATÖR'dür.

Taçlan TATBUL MAKİNİST
Taçlan TATBUL MAKİNİST - 9 yıl Önce

Kaza olduğu sırlarda firmamızın palamar botu olayı görmüş ve o rıhtıma gelen gemideki klavuz kaptana bildirmiştir. Bizde aynı gemiye römorkör hizmeti vermek için bekliyorduk yarımca pilot istayonundan alınan talimat ile rota limanına geldik 15 dk arama yapıldıktan sonra denizden çıkan arkadaşı kurtarmak için bizde elimizden geleni yaptık fakat olay olalı 45 dk olmuştu ve geç kalınmıştı Çok üzgünüm Kederli ailesine sabırlar diliyorum.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176