banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Datça Liman Başkanı Görevden Alındı

MUĞLA'nın Datça İlçesi'nde yaklaşık üç yıldır liman başkanlığı görevini yürüten Ümit Yaşar Işıkhan görevden alındı.Bu durumu protesto eden Datçalılar,limanda basın açıklaması yaptı

LİMANLAR 04.02.2009, 12:57
Datça Liman Başkanı Görevden Alındı

Datça Liman Başkanı görevden alındı

MUĞLA'nın Datça İlçesi'nde yaklaşık üç yıldır liman başkanlığı görevini yürüten Ümit Yaşar Işıkhan görevden alındı. Bu durumu protesto eden Datçalılar, limanda basın açıklaması yaptı. Ankara'da Denizcilik Müsteşarlığı'nda bir göreve getirilen Işıkhan'ın, hafta sonu Datça'dan ayrılması bekleniyor.

Balıkçılar Kooperatifi üyeleri ve Datça Çevre Derneği (DAÇEV) üyeleri limanda ortak basın açıklaması yaparak, Işıkhan'ın görevden alınmasını kınadı. Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Akif Fidan, Işıkhan'ın kızağa alındığını öne sürerek, “Biz Datçalı balıkçıların sorunlarını çözmek için çabalayan dürüst ve çalışkan liman başkanımızın merkeze alınmasını kınıyoruz. 40 yıldır bizi anlayan sorunlarımızın çözümü için olağanüstü çaba harcayan başka bir liman başkanı gelmedi. Birlikte ürettiğimiz birçok projeyi hayata geçirecekken, Ankara'ya alınmasını bize karşı yapılmış bir eylem olarak değerlendirmekteyiz” dedi.(dha)

 

 

Yorumlar (0)
23°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?