banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Çeşme Marina'nın Temeli Atılıyor

Çeşme Marina’nın temel atma töreni 10 Ekim’de gerçekleşecek. Limanın inşaatının sekiz ayda tamamlanarak Mayıs 2010’da açılması planlanıyor.

LİMANLAR 29.09.2009, 12:09
1849
Çeşme Marina'nın Temeli Atılıyor

Çeşme Marina'nın temeli atılıyor
 

Çeşme Marina'nın, maksimum büyüklüğü 60 mt. olan tekneler için denizde 400, karada 100 tekne kapasitesi bulunuyor. Çeşme Marina'da sadece yatçılara değil tüm Çeşme'ye hitap edecek olan alışveriş merkezi, restoran, kafe ve barlar, spor ve sağlıklı yaşam merkezi, yat kulüp gibi hizmetler de sunulacak.

"Bu projeye ve başarısına olan inancımız, ekonomik krize rağmen hiç tereddüt etmeden devam etme kararlılığı göstermemize neden oldu. Temel atma törenimiz sonrasında, dünya standartlarında malzemeler ile yat limanını tamamen yenileyerek, tekne sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, en yüksek seviyede hizmetlerin sunulacağı bir marina yaratacağız. Çeşme Marina’yı, uluslar arası yatçılık sektöründe lider konumdaki ortağımızın tecrübeleri ile, Türkiye’nin ve Akdeniz’in en çok tercih edilen marinası haline getirmeyi amaçlıyoruz."

 

 

 

Yorumlar (2)
Ali Şevket Ülkü 13 yıl önce
DURDURUN BU ÇEVRE FELAKETİNİ.

Yıllar önce Çeşmenin en temiz ve el değmemiş koyu dozerlere yenik düştü. Çeşmede yaşayan insanlara sormadan basit ve ileriyi göremeyen maddiyatçı Belediye Başkanları zamanında bir oldubittiye getirilerek deniz işgal edildi. Onlar bu kıyıyı işgal etmeden önce bu sakin ve temiz denizde zengin bir flora vardı. Deniz yosunları ile kaplı bu sığ kıyılar otların arasındaki çeşit çeşit yengeç karides midyeleri yemeye gelen balıklarla doluydu. Doğal bir balık çiftliğini andıran bu sığ denizde çocukluğu geçenler son şanslı çeşmeliler bu koyu kurtaramadılar. Birkaç haddini bilmez gözünü para kör etmiş yönetici Çeşmenin kaderine hükmetti. Birkaç gün içinde dozerler hiçbir şeyden habersiz karideslerin yengeçlerin balık yavrusu sürülerinin üstüne toprak taş kaya döktü, çeşmelilerin geleceğine de.

Bugün Çeşme de bir yat limanı var. Eskiye göre yatçılık arttı mı ? hayır. 20 yıl önce gelen yat miktarı Sahil Sağlık İdaresi bilir iki yada üç katı artmıştır. Çeşmenin ortasında geometrik betonlarla çevrili içinde balık yaşamayan kirli sularla dolu bir avuç liman . Ancak rantiye bununla yetinmiyor, bu betonların üzerine bir sürü bina yapıp bunları da yeni liman inşaatı diye yutturacak güzel ilanlarla göz boyuyor. Bu binalara ihtiyaç var mı? Limanın hemen arkasında Çeşmelilerin sahibi olduğu pek çok boş dükkan ve mağazalar var. Ama bunlar rantiyeye kar getirmez. Onlar Çeşmelileri aptal insan sürüleri olarak gördükleri için açıkça biz sizin dükkanlarınızı kiralamayız onun yerine kendimiz yapıp kiraya veririz diye koca koca ilanlar asarlar. Hemde Çeşmenin en güzel yerine arsa satın almadan sadece basiretsiz yöneticileri satın alarak yaparız diye ilan ederler.

Çeşmenin yeni üzeri boyalı binalar kemerlerle dolu limana ihtiyacı yok! Çeşme ve çeşmeliler doğallığına hayran turistler bekliyor, doğal zenginliklerinin korunmasını istiyor. Çeşmelilerin bir daha içerisi deniz canlıları ile dolu koyu olmayacak , çocuklar orada kayık yüzdüremeyecek ama yatçılar karşıdaki yunan adalarında el değmemiş koylarda karidesleri yengeçleri güneş balıklarını seyredebilecek.

Elinizi çeşmeden çekin bırakın kalan doğal güzellikler Çeşmelilerin olsun.

Ali Şevket Ülkü

pala osman 13 yıl önce
ben şahsım adına yapılan marinalarıcok doğru buluyorum ülkemizdehayat genellikle turizmle yürüyor hem iş imkanı doguyor hem ülke eknomisine katkıda bulunuyor bu durumda bakanlıktanda bu tür işlere kolaylık yapılmasını isterim bir işci olarak
15
açık
banner102
banner85
Namaz Vakti 20 Mayıs 2022
İmsak 03:46
Güneş 05:35
Öğle 13:06
İkindi 17:02
Akşam 20:26
Yatsı 22:07
Günün Karikatürü Tümü