banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Bakan Çağlayan'dan Petkim'e tam destek

Şirketin Aliağa kompleksini gezen ve yeni projeler konusunda bilgi alan Bakan, "Bu komplekse çakılacak her çivi, yapacağınız her bir dolarlık ek ihracat bizi fazlasıyla ilgilendiri

LİMANLAR 14.08.2010, 15:06
2264
Bakan Çağlayan'dan Petkim'e tam destek



KAMU İHALE KANUNU


iyoruz."

ÖZEL BÖLGE OLMALI

Petkim Yarımadası'nın en az 3 kat büyüme potansiyeline sahip olduğunu ve geleceğin sanayi-lojistik merkezi olma potansiyelini barındırdığını belirten Yavuz, yarımadanın Özel Endüstri Bölgesi olarak ilan edilmesi ya da özel bir statüye kavuşturulması dileğini Bakan Çağlayan'a iletti.
Dahilde İşleme Rejimi (DİR) uygulamasının ve Türkiye'nin aleyhine işlemeye başlayan Serbest Ticaret Anlaşmaları'nın (STA) da gözden geçirilmesini istediklerini belirten Yavuz, sektörel önceliklerin dikkate alınarak, İsrail ile yapılan müzakerelerde petrokimya ürünlerinin kapsam dışında bırakılmasını istedi.

"Kimse darbe yapamayacak"

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, iş dünyasıyla buluşmasından önce AK Parti İl Başkanı Ömür Kabak'ı ziyaret etti. 12 Eylül'de gerçekleştirilecek Anayasa referandumu hukkında konuşan Çağlayan, çalışmanın AK Parti değil milletin ürünü olduğunu söyledi. Değişikliğe en fazla 12 Eylül darbesinde mağdur olanların destek vermesi gerektiğini ifade eden Çağlayan, "Ben de darbe mağduru bir aileden geliyorum. 1960 darbesinde amcam hapishaneye atıldı. Büyük amcam sıkıntıdan beyin kanaması geçirirken babam ise işlerini kaybetti. Mevcut Anayasa bir ihtilalin ürünüdür. Yapılan değişikliklerle kimse bundan sonra darbe yapamayacaktır. Ankara Sanayi Odası Başkanlığı yapan birisi olarak yurtdışına çıkış engelini havaalanında öğrenen ve pasaportuna el konulan kişileri biliyorum. Artık bunlar olmayacak" dedi.

Yorumlar (0)
banner255
-1
parçalı az bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü