Antalya Sahillerinde Sıkı Denetim Başlatıldı

Denizcilik Müsteşarlığı Antalya Liman Başkanlığı, deniz trafiğini denetlemek, seyir emniyetini ve deniz güvenliğini artırmak amacıyla iki tekne aldı.

Antalya Sahillerinde Sıkı Denetim Başlatıldı

Antalya sahillerinde sıkı denetim başlatıldı

Antalya Liman Başkanlığı 700 kilometrelik sahilde sıkı bir denetim başlattı.Denizde 7 gün 24 saat kontrol Türkiye'de ilk olarak denizden de denetim yapılabilmesi için alınan tam donanımlı iki sürat teknesi kıyılarda seyir, can, mal ve çevre emniyetini artırarak kaza riskini de en düşük seviyelere çekecek.Denizcilik Müsteşarlığı Antalya Liman Başkanlığı, deniz trafiğini denetlemek, seyir emniyetini ve deniz güvenliğini artırmak, yerel deniz trafiği kapsamına giren deniz araçlarını anlık izleyerek kontrol altına almak amacıyla iki tekne aldı.

Antalya kıyılarında denetim yapacak kontrol tekneleriyle ilgili açıklamada bulunan Denizcilik Müsteşarlığı Antalya Bölge Müdürü Caner Arseven, "115 beygir gücünde 10 metre uzunluğundaki gemi ve su sporları denetim teknelerimizden ilki Yat Limanı'nda Denetleme Şefimiz Kürşat Arıcı tarafından denemeye tabi tutulmuştur. Bundan böyle gemi ve su sporları denetimi biraz daha seri yapılacaktır.” dedi.

Sırada Alanya var

Caner Arseven, bölge müdürlüğü olarak yaklaşık 700 kilometrelik kıyı şeridinde görev yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu:"Zaman içerisinde diğer liman başkanlıklarımıza da bu teknelere benzer tekneler kazandırmaya çalışıyoruz. Antalya Liman Başkanlığı ilk denetim teknelerine sahip olan bölge müdürlüğümüz oldu. Daha önce polis, sahil güvenlik gibi kolluk kuvvetlerinden faydalanıyorduk. Antalya'ya öncelik verdik. Planımızda Alanya var. Manavgat Belediyesi ile de ortak proje yapıp nehir içi denetimi için müşterek bir tekne almayı istiyoruz. Tekneler zaten karadan denetleniyordu. Şimdi denizde yerinde denetimler yapmak arzusundayız."

Anında müdahale

Antalya Liman Başkanı Ramazan Kaplan, "Düne kadar balıkçı tekneleriyle olaylara müdahale ediyorduk. Ancak şimdi kendi teknemiz var. Liman Başkanlığı olarak olaylara daha süratli ve anında müdahale edeceğiz" dedi. Liman Başkanı Kaplan, denizdeki denetim yetkisini daha da etkin kılmak için. Kontrol aracına uzun zamandır ihtiyaç olduğunu belirterek, "Denizde kontrol aracı olmayan liman başkanlığı düşünülemez" diye konuştu.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176