banner191

banner148

banner179

banner176

Antalya Artık Dünya Limanı...

Dünyanın en büyük konteyner taşıma firması Mearsk da Antalya limanını seçti, böylece Antalya , dünyanın bütün limanlarına açılacak

LİMANLAR 20.01.2008, 10:42
Antalya Artık Dünya Limanı...

Antalya Limanı Dünyaya Açılıyor

Dünyanın en büyük konteyner taşıma firması Mearsk da Antalya limanını seçti. Böylece Antalya, dünyanın bütün limanlarına açılacak.

Limanın ortaklarından Hasan Akıncıoğlu, kısa zaman sonra dünyanın en büyük konteyner taşıma firması olan Mearsk ile Kalkavan Ailesi'ne ait Turkon'un Antalya Limanı'na sefer koyacağını açıkladı. Mevcut olan MSC, Zim Line, Nedlloyd ve MS ile birlikte limandaki taşıma hattı sayısının 6'ya çıkacağını belirten Akıncıoğlu, böylece limandan dünyanın bütün limanlarına ulaşımın açılacağını vurguladı.

HER LİMANA MAL

Bu hatların asgari 2 haftada bir limana uğrayacağını söyleyen Hasan Akıncıoğlu, "Turkon Akdeniz içinde, Mearsk ise tüm dünyada ağa sahip. Hangi limana istenirse istensin, Antalya'dan mal ulaştırmak artık mümkün olacak. Bu nedenle Antalya'ya dünya limanı demekte bir sakınca görmüyorum" diye konuştu. Limana 9 milyon euro yatırım yaptıklarını , 6 milyon euro yeni yatırım daha yapacaklarını aktaran Akıncıoğlu, "Şu an mevcut kapasiteyi yüzde 4'tan yüzde 7080'lere çıkaracağız" dedi. Limanın 2006 yılındaki cirosunu 2007 yılında 20 milyon dolara çıkardıklarını söyleyen Akıncıoğlu, önümüzdeki yıl hedef olarak 25 milyon dolar ciro koyduklarını aktardı.

Mahir VARLI / ANTALYA

Hürriye Akdeniz

Yorumlar (6)
YAMAN ULUFER 12 yıl önce


HABER ANTALYA VE TURKIYE ACISINDAN OLDUKCA SEVINDIRICI ANCAK HABERIN ICINDE GECEN LINE ISIMLERI DAHA DIKKATLI YAZILABILIRDI DIYE DUSUNUYORUM.
rasim şinel 12 yıl önce
2003 yılında yatırım yapılırsa burası konteyner terminali olur dedigimde ve bir konteyner vinci alabilmek için iki yıl çaba sarf ettigimde bu trafigin olacagını bagrarak haykırmıştım.ama o zamanlar bazı acenteler ciddiye almamışlardı.şimdi haklı çıktıkça mutlu oluyorum.inşallah 300.000 teu lara ulaşırda antalya ya ekonomık katkı saglar.
CENGİZ ÖZKAYA 11 yıl önce
BU BŞARIDA OPERASYON MÜDÜRÜ KPT.TANER GÜNGÖR VE EKİBİNİN BÜYÜK PAYI OLDUĞUNA İNANIYORUM. BAŞARILARININ DEVAMINI ARTARAK DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUM....
Erkan KILIÇ 11 yıl önce
İlk başta liman yöneticilerini tebrik etmek gerek.Bu liman onlar sayesinde bu duruma gelmiştir bence.Başta Sayın KPT.Taner GÜNGÖR ve çalışma arkadaşlarını kutlar,başarılarının devamını dilerim.
ali 11 yıl önce


Şaşırmadım.. Gemport ekolünden yetişmiş bu güzide ekibin bundan başka birşey yapacağını zaten düşünemezdim."Oyunun kurucusu" Sn.Taner Kpt'nı gönülden tebrik ediyorum.

Ali
Borga 11 yıl önce
Limana yapılan ekstra bir katkı yok. Limanın başında kim olsa zaten aynısı olacaktı. Antalya limanının yük hacmi belli. Sanayi zaten yok. Zaten olan bir şeyi yeni bir şeymiş gibi lanse etmek Gemport ekolünden gelenlere yakışır.
28°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?