banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Yaban hayvanlarına yiyecek

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, kışın yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için yemleme çalışmaları yaparak, en önemli görevlerinden birini yerine getiriyor.Hava sıcaklıklarının düşmesi sonucunda yaban hayvanları için önlemler...

KÜTAHYA 13.01.2017, 11:42
Yaban hayvanlarına yiyecek

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, kışın yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için yemleme çalışmaları yaparak, en önemli görevlerinden birini yerine getiriyor.

Hava sıcaklıklarının düşmesi sonucunda yaban hayvanları için önlemler alan Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü yiyecek bulma konusunda sıkıntı yaşayan yaban hayvanlarını unutmuyor.

Simav Orman İşletme Müdürlüğü şiddetli kış şartlarında birçok güçlükle karşılaşan yaban hayvanlarının yiyecek bulmakta zorlanmasına karşılık doğaya yem bıraktı.

Simav Orman İşletme Müdürlüğü çalışanlarından Aksaz Orman İşletme Şefi Yasin Çağrı Doğmuş ve Orman Muhafaza Memurları İbrahim Arslan ve Murat Şarlı, Aksaz Köyü muhtarı ve köylüleriyle beraber zorlu kış şartlarında beslenme sıkıntısı çeken hayvanlar için birlik olup yemleme çalışması yapıldı.

Yaban hayvanları popülasyonunun en fazla olduğu yerler daha önceki gözlemlerden ve kar üzerindeki izlerinden tespit edildi ve yemler bu yerlere en yakın alanlarda uygun yerlere bırakıldı. (EFE)
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?