Serinlemek için baraja giren genç boğuldu Serinlemek için baraja giren genç boğuldu

Kuşadası Belediyesi, halk plajlarındaki şezlong ve şemsiyeleri ücretsiz yapmasının ardından bakım ve yenileme çalışmalarının da bayram tatili ve turizm sezonu öncesinde tamamlanacağını duyurdu.

Kuşadası Kaymakamlığı ile Kuşadası Belediyesi arasında yapılan 20 Mayıs 2024 tarihli protokole göre önümüzdeki 10 yıl boyunca Kuşadası sınırları içindeki 401 bin 12 metrekare plaj alanının bakımı, temizlik işleri ve ticari alanların işletilmesi Kuşadası Belediyesi yetkisine verildi. Bunun ardından harekete geçen ve halk plajlarında şezlong ve şemsiye kullanımının ücretsiz olacağını açıklayan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel; "Kısa sürede plajları devir alan ekiplerimiz, 9 günlük bayram tatili ve akabinde başlayacak turizm sezonu öncesinde plajların bakım, onarım ve yenilenme çalışmalarını tamamlayacak" dedi. Ayrıca Başkan Ömer Günel Kuşadası plajlarındaki hazırlıklara 7/24 esaslı mesai ile devam edildiğini belirterek, “Kuşadası’nda halk plajlarımızdaki bakım, temizlik ve yenileme işlemlerini çok yakında eksiksiz olarak tamamlayacağız” dedi.

Kuşadası plajlarının turizm faaliyetleri için büyük önem taşıdığını da vurgulayan Başkan Günel; "Kuşadası Kaymakamlığımız ve Kuşadası Belediyesi arasında 20 Mayıs 2024 tarihinde imzalanan protokol ile Kuşadası plajlarının 10 yıl süresince tüm bakımı, temizliği ve işletilmesi belediyemize verildi. Kentimizin sahip olduğu en önemli doğal zenginliklerden olan plajlarımıza, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı titizlik ve özenle sahip çıkacağız. Halk plajlarımızda tüm şemsiye ve şezlonglar ücretsiz olacak. Yeni şezlong ve şemsiyelerimizin alım sürecini en hızlı şekilde ilerletiliyoruz. En kısa zamanda ürünlerimiz vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Tüm plajlarımızda duş ve WC kabinlerimizi de yenileyeceği. Plajlarımızın günlük temizliğini kendi üretimimiz olan kum temizleme aracı ile gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin en önemli Mavi Bayraklı plajlarına sahibiz. Hemşehrilerimizin ve kentimizi ziyaret eden yerli, yabancı konuklarımızın plajlarımızdan en verimli ve keyifli şekilde yararlanması için gerekli bakım ve temizlik çalışmalarımızı kesintisiz sürdüreceğiz. Kuşadası Belediyesi’ne devredilen plajlarımızda halkımız ve gelen misafirlerimiz, halk odaklı ve kaliteli hizmet anlayışımızı tatilleri süresince yaşayacaklar” diye konuştu.

Kaynak: iha