banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

Ney ve klarnet aynı sahnede

Klarneti Dünya çapında tanıtan sanatçı İsmail Lumanovski ve perküsyon sanatçısı Erkan Kanat Küçükçekmeceliler için aynı sahnede buluşlu.Küçükçekmece Belediyesi tarafından Cennet Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen...

KÜLTÜR-SANAT 22.01.2018, 11:22
Ney ve klarnet aynı sahnede

Klarneti Dünya çapında tanıtan sanatçı İsmail Lumanovski ve perküsyon sanatçısı Erkan Kanat Küçükçekmeceliler için aynı sahnede buluşlu.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından Cennet Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen “ Burcu Karadağ ile Usta Performanslar” programının bu ay ki konukları klarnet sanatçısı İsmail Lumanovski ve perküsyon sanatçısı Erkan Kanat oldu. Neyde Burcu Karadağ, klarnette İsmail Lumanovski ve perküsyonda Erkan Kanat icra ettikleri şarkılarla izleyenlerin kulaklarının pasını sildi. Klarneti dünya çapında tanıtan sanatçı İsmail Lumanovski, yurtdışı deneyimlerini müzikseverlerle paylaştı.

“8 yaşında keşfedildim”

İsmail Lumanovski, “8 yaşında ailem beni keşfetti. Tüm ailem müzisyen. Babam şarkı söylüyor. Makedonca, Türkçe, Yugoslav dilinde şarkılar söylüyor. Müzikle büyüdüm. Tüm ailem enstrüman çalıyor. Aslında akordeon ile başladım ancak klarnete yöneldim” diyerek müzik yolculuğunu anlattı.

Program sonunda Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kuzugüden konuklara teşekkür ederek, çiçek takdim etti.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
19
kapalı
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102