Mavi fularlılar Van balığını tanıttı

Van Gölü Aktivistlerinin bu yıl ikincisini düzenlediği Van Balığı Festivali kapsamında Mavi Fularlılar olarak tanınan kadınlar bu kez de Van balığını tanıttı.Amaçları Van yemeklerini ve Van mutfak kültürünü tanıtmak olup bu amaç...

Mavi fularlılar Van balığını tanıttı

Van Gölü Aktivistlerinin bu yıl ikincisini düzenlediği Van Balığı Festivali kapsamında Mavi Fularlılar olarak tanınan kadınlar bu kez de Van balığını tanıttı.

Amaçları Van yemeklerini ve Van mutfak kültürünü tanıtmak olup bu amaç doğrultusunda çeşitli etkinlikler yapan ve Mavi Fularlılar olarak tanınan kadınlar bu kez de Van balığını tanıttı. Van Gölü Aktivistlerinin bu yıl ikincisini düzenlediği Van Balığı Festivali kapsamında Mavi Fularlı kadınlar Van balığının; tandırda balık, açma balık, mangalda balık, fırında balık, balık buğulama, balık köfte, balık hamburger, içli balık, balık bostniye gibi olmak üzere 15 farklı çeşitte sunumunu yaparak gelen ziyaretçilere ikramda bulundular. Van yemekleri grubu sözcüsü Nuran Demirhan, 7 bin yıllık kadim Van şehrinin unutulmuş ve gün yüzüne çıkmamış zengin bir mutfak kültürünün olduğunu söyledi. Bu etkinlikteki amaçlarının Van balığını tanıtmak ve farklı şekillerde pişirildiğini göstererek tüketimini teşvik etmek olduğunu belirten Demirhan, Van Mutfak Kültürü açısından böylesi anlamlı bir festival i düzenleyen Van Gölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel’e ve festivale sponsorluk yapan Van İpekyolu Belediyesi Başkanı Cemil Öztürk’e çok teşekkür etti.

Kaptan Haber Ajansı

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176