banner191

banner148

banner179

banner176

Bebek arabasında ilginç şov

Yüzde 45 engelli olmasına rağmen Eskişehir sokaklarında bireysel olarak yaklaşık 9 yıldır çeşitli gösteriler yapan ‘Cansız Manken’ Kandemir, bebek arabasındaki şovlarıyla vatandaşların ilgi odağı oldu.Kendi yapımı olan portatif bebek...

KÜLTÜR-SANAT 22.01.2018, 12:37
Bebek arabasında ilginç şov

Yüzde 45 engelli olmasına rağmen Eskişehir sokaklarında bireysel olarak yaklaşık 9 yıldır çeşitli gösteriler yapan ‘Cansız Manken’ Kandemir, bebek arabasındaki şovlarıyla vatandaşların ilgi odağı oldu.

Kendi yapımı olan portatif bebek arabasının içine bebek kılığında girerek vatandaşları şaşkına çeviren ‘Cansız Manken’ Kandemir, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen izleyicilerini de kırmadı.

Fiziki engeline rağmen, sokaklarda birçok farklı şov gerçekleştiren Kandemir, Avrupa’da olup da Türkiye’de henüz gerçekleştirilmeyen gösterileri vatandaşlarla buluşturmayı hedeflediğini dile getirdi. Eskişehir sokaklarında yaklaşık 9 yıldır cansız manken olarak gösteriler yaptığını belirten Kandemir, “Türkiye’de olmayan, Avrupa’da olan şeyleri özellikle Eskişehir’de başlatarak ben yapıyorum. Hep ilklere imza atan biriyim. Cansız mankenliğe bile başlarken, sokakta yapılan bir gösteri olduğu için ve yıllarca yaptığımdan dolayı insanların düşüncelerini özellikle Eskişehir halkının düşüncelerini birebir aldım. Çocuklar, çizgi film karakterlerini sadece televizyonda görmemeli. Ya da bir okul kitabından görmemeli, bire birde aynı zamanda yaşamalı diye düşünüyorum. Yaptığım yüzlerce figür var ama bebek arabasındaki en büyük fonksiyon Türkiye’de olmaması. Bebek dışında zombi, avatar gibi rollerimde var. Ben Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a buradan sevgilerimi gönderiyorum. Bizim sanatsal faaliyetlerimizi sokakta yapmamızı sağladığı için, bize bu hizmeti sunduğu için aynı zamanda Eskişehir’de yaşayan tüm halka da bu hizmeti sunmuş oluyor” şeklinde konuştu.

“Engel olmasınlar, destek olsunlar”

Sağ bacağından engelli olduğunu, ancak buna rağmen Eskişehir’de sanatına devam eden birkaç insandan biri olduğunu vurgulayan ‘Cansız Manken’ Kandemir, yeri geldiğinde gösterileri için 4 saat boyunca hareket etmeden durabildiğini ifade etti. Bu işi yapmaktan büyük bir keyif duyduğunu aktaran Kandemir, şunları kaydetti:

“4 saat kıpırdamadan durabilen var mı? Aslında engelli arkadaşlar, akıllı insanlardır. Üretici ve akıllı insanlardır. Bizler akıllı insanlarız. Sadece engel olunmasın, destek olunsun. Bu çok önemli. Bugün beni böyle gördünüz, yarın manken olarak göreceksiniz. Bir hafta sonra 10 gün sonra başka bir figürde göreceksiniz. Bu çok önemli. Şovlarımda yanıma çekinip gelemeyen çocuklar oluyor, sonra annesinin iknasıyla geliyor. Elimi tutuyor, yanımda duruyor, fotoğraf çekiyor. Benim için çok önemli bu. Halkın ilgisi de çok güzel.”
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
15°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?