banner191

banner148

banner179

banner176

Bakan Ünal’dan Dünya Rehberler Günü Mesajı

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal, 21 Şubat Dünya Rehberler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Bakan Mahir Ünal’ın mesajı şöyle:“Turizm sektörünün yapı taşlarından olan rehberlerin Türkiye’nin yüksek standartlarda,...

KÜLTÜR-SANAT 20.02.2016, 13:56 20.02.2016, 14:32
Bakan Ünal’dan Dünya Rehberler Günü Mesajı
Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal, 21 Şubat Dünya Rehberler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Bakan Mahir Ünal’ın mesajı şöyle:
“Turizm sektörünün yapı taşlarından olan rehberlerin Türkiye’nin yüksek standartlarda, kaliteli hizmet sunan çağdaş turizm yapısı ile dünyada adından söz ettirmesinde yadsınamaz bir payı vardır.
Bugün, sektörde böylesi önemli bir paya sahip tanıtım elçilerimiz rehberlerin üstlendikleri rollere yakından bakmak için bir fırsattır.
Türk turizmi zaman zaman dış faktörlerin yansımasıyla zorlu dönemeçlere girse de sektörün paydaşları olarak sorunlar karşısında hızlı ve doğru şekilde çözüm üretmeyi ve koşulları yenmeyi her zaman başardık. Bu kez de mevcut sorunları aynı birlik-beraberlik duygusu, aynı etik değerler, aynı amatör ruh-profesyonel yaklaşımın yanı sıra alacağımız önlemlerle aşacağımıza inancım tamdır. Bu yolda rehberlerimizin donanım ve deneyimleriyle önemli katkıları olmuştur, olacaktır.
Bugüne dek rehberlik mesleğine yönelik tüm konularda Bakanlık olarak her zaman rehberlerimizin çözüm ortağı olduk, bundan sonra da bizzat ben ve tüm çalışma arkadaşlarım bu bağı daha da güçlendireceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle ülke tanıtımında başarılı bir tablonun altına emekleriyle imza atan rehberlerimizin Dünya Rehberler Günü’nü kutlarım.”
Yorumlar (0)
27°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?