banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Almanya'daki Türk tiyatrosuna Haldun Dormen desteği

Oyuncu ve yönetmen Engin Seçgin, İngiliz oyun yazarı Ray Cooney'in “Hangisi Karısı” adlı oyununu Haldun Dormen süpervizörlüğünde Almanya'nın Schweinfurt kentinde sahneye koydu.Galada bulunmak ve oyunun prömiyerini izlemek üzere Türkiye'den...

KÜLTÜR-SANAT 12.05.2016, 15:03
97
Almanya'daki Türk tiyatrosuna Haldun Dormen desteği
Oyuncu ve yönetmen Engin Seçgin, İngiliz oyun yazarı Ray Cooney'in “Hangisi Karısı” adlı oyununu Haldun Dormen süpervizörlüğünde Almanya'nın Schweinfurt kentinde sahneye koydu.

Galada bulunmak ve oyunun prömiyerini izlemek üzere Türkiye'den gelen Gül Sunal, Oya Doğan ve Gürkan Uygun, ayrıca Berlin'de yaşayan Türk asıllı Alman Yönetmen ve Yapımcı Ahmet Taş da seyirciler arasındaydı.

The Companies adlı tiyatro grubu, Engin Seçgin tarafından Schweinfurt`ta kuruldu. Bu tiyatro grubunun isim babalığını Haldun Dormen yaptı.

Almanya'da bir Türk tiyatro grubu kurmak için Haldun Dormen'den yardım isteyen Engin Seçgin, aradan geçen yaklaşık bir yıllık sürede seyirci karşısına çıkacak duruma geldi. Haldun Dormen de 12 gün Almanya'da kalarak ekibe ilk oyunları için destek oldu.

John Smith’in iki farklı hayatını anlatan Hangisi Karısı’nda Engin Seçgin, Aylin Altergott, Elif Özkök, Bedirhan Bedir, Bekir Şener, Oktay Turkut, Murat Alış ve Ali Çinkılıç’ın rol aldı.

Tiyatro kökenli olan Seçgin, son yıllarda hem Alman, hem Türk Televizyonunda farklı rollerle yer aldı.Cihan
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü