banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Akademisyenlerden müzeye tam not

"9. Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi"ne katılan akademisyenler ziyaret ettikleri Ünye Belediyesi Yaşayan Kültürel Miras Müzesini çok beğendiler.Ordu’da kültürel mirasın ve kültürel değerlerin korunması, Türk kültürünün...

KÜLTÜR-SANAT 25.11.2017, 14:19
91
Akademisyenlerden müzeye tam not

"9. Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi"ne katılan akademisyenler ziyaret ettikleri Ünye Belediyesi Yaşayan Kültürel Miras Müzesini çok beğendiler.

Ordu’da kültürel mirasın ve kültürel değerlerin korunması, Türk kültürünün yaşatılması, araştırılması ve değerlendirilmesi açısından büyük önem taşıyan 9. Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi sona erdi. Halkbilim, halk edebiyatı, el sanatları, sanat tarihi, halk müziği ve geleneksel tiyatro alanlarında yer aldığı yaklaşık 200 akademisyen Ünye Belediyesi Yaşayan Kültürel Miras Müzesini ziyaret etti.

Müzede ziyaretçileri, denizcilik ve balıkçılık hikayeleri meddahlık geleneğini yaşatmaya çalışan Hamza Alp karşıladı. Geleneksel oyun ve oyuncak kültürü, gösteri sanatları hakkında ise bilgileri Müze Koordinatörü Halkbilimci İhsan Akbulut verdi. Son olarak müzenin üst katında da ziyaretçilere Ünye’nin sözlü kültürü hakkında bilgiler veren Halkbilimci Elif Güngör’ün de Ünye’de derlenmiş masalları canlı performansla aktarması sonucunda müze, akademisyenlerden tam not aldı.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü