banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Hüyük’ün göletlerine yavru sazan balığı takviyesi

ÜYÜK İLÇESİNDE BULUNAN GÖLETLERE BALIKÇILIK VE SU ÜRÜNLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN "SU KAYNAKLARININ BALIKLANDIRILMASI" PROJESİ ÇERÇEVESİNDE YAVRU SAZAN BALIĞI BIRAKILDI.

KONYA 25.08.2020, 12:54
78
Hüyük’ün göletlerine yavru sazan balığı takviyesi

Konya’nın Hüyük ilçesinde bulunan göletlere Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "su kaynaklarının balıklandırılması" projesi çerçevesinde yavru sazan balığı bırakıldı.

Hüyük İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Tingiş, Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "su kaynaklarının balıklandırılması" projesi çerçevesinde, ilçede yer alan göletlere yavru sazan balığı takviyesi yaptıklarını söyledi. İlçe Müdürlüğü personelleri gözetiminde göletlere bu kapsamda 44 bin adet yavru sazan balığı bırakıldığını belirten Tingiş, “Bölgemiz halkının ve gelecek nesillerin faydasına olan proje aynı zamanda gölet ekosistemi gelişimini de destekleyicidir. Sulama kaynaklarımızın azot değerini yükseltme ve protein kaynağı oluşumunun sağlanması açısından önemli olan bu proje çerçevesinde, Hüyük Belediye Başkanımız Mehmet Çiğdem ile de Çavuş Göletine balıklandırma yaptık. Diğer personel arkadaşlarımız ise ilçemizin diğer göletlerine sazan balıklarını bırakmışlardır. İlçe halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
22
kapalı
banner102
Günün Karikatürü Tümü