banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Hüyük’te koronavirüse karşı dezenfekte çalışmaları

KONYA’NIN HÜYÜK İLÇESİNDE, KORONA VİRÜSE (COVİD-19) KARŞI HÜYÜK BELEDİYESİ TARAFINDAN DEZENFEKTE ÇALIŞMALARININ YANI SIRA HALKI BİLGİLENDİRMEYE YÖNELİK FAALİYETLERİN DE YÜRÜTÜLDÜĞÜ BİLDİRİLDİ.

KONYA 18.03.2020, 11:24
26
Hüyük’te koronavirüse karşı dezenfekte çalışmaları

Konya’nın Hüyük ilçesinde, korona virüse (Covid-19) karşı Hüyük Belediyesi tarafından dezenfekte çalışmalarının yanı sıra halkı bilgilendirmeye yönelik faaliyetlerin de yürütüldüğü bildirildi.

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, Hüyük kent merkezi ve ilçeye bağlı 23 mahallenin tümünde koronavirüse karşı önlem ve tedbir maksadıyla ilaçlama ve halkı bilgilendirme çalışmaları yapıldığını belirtti. Başkan Çiğdem, bu çerçevede Hüyük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel kıyafetli ekiplerin ilçedeki okul, mahalle muhtar ofisleri, camiler, hizmet salonları, toplu taşıma araçları, çocuk parkları, faaliyetlerine ara verilen kıraathane ve kafeteryalar, halkın toplu olarak kullandığı ya da bireysel sık kullanımın olduğu tüm mekanlarda ilaçlama ile dezenfekte yaparak virüsün bulaşması ve yayılmasına yönelik önleyici önlem ve tedbir almakta olduğunu kaydetti. Başkan Çiğdem, belediye olarak koronavirüsün ülke ve ilçe için tehdit olmaktan çıkana kadar bu çalışmaların belediye olarak kesintisiz olarak devam edeceğini belirterek, "İlçemizde bulunan okullardaki sınıflar, okul toplantı salonları, spor salonu, kantin ve laboratuvar gibi bölümler de yürütülen bu çalışmalar kapsamında en ince ayrıntısına kadar dezenfekte edilip temizlenmiştir" ifadesini kullandı.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü