banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Beyşehir’de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Girişimci Adaylarına Tavsiyelerde Bulundu.

KONYA 02.03.2016, 16:14
Beyşehir’de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri
Konya’nın Beyşehir ilçesinde yeni girişimcilerin ortaya çıkarılması amacıyla başlatılan çalışma kapsamında açılan kursta katılımcılara uygulamalı girişimcilik eğitimleri verilmeye başlandı.
Beyşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen uygulamalı girişimcilik eğitimlerine 25 girişimci adayı kursiyer katılıyor. Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, eğitimlerin verildiği salonu ziyaret edip girişimci adayları ile bir araya gelerek çeşitli tavsiyelerde bulundu. Özaltun, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun genç girişimcilere büyük önem verdiğinin altını bir kez daha çizerken, “Başbakanımız gibi bizler de iş dünyasına yeni girişimcilerin kazandırılmasını çok önemsiyoruz. Bu konuda hükümetimiz üzerine düşen görevi yapıyor ve bu konuda sıranın artık sizlere geldiğini düşünüyoruz. Bizler de Belediye olarak sizlerin iyi bir eğitim alabilmeniz adına yetişmiş kalifiye bir personel görevlendirilmesi noktasında devreye girdik. Şimdi eğitimlere başlandı. Eğitimin ardından sertifikayı aldıktan sonra bu belgeyi evinize değil de yeni kuracağınız iş yeri ve ofisinizin duvarına asmanızı bekliyoruz. Burada eğitim gören 25 kişi bizim için çok önemli diyoruz. Çünkü, bu konuda bizi ya ileri noktalara götüreceksiniz ya da bu girişimcilik eğitimine ‘dur’ dedirteceksiniz. O yüzden sizlere çok güveniyoruz. Beyşehir de zaten öylesine bir şehir ki, yeter ki sizler çalışmak isteyin, iş isteyin her türlü fırsat var” dedi.
Girişimci adayı kursiyerler de kendilerini ziyaret eden Başkan Özaltun’a ilçede kurmak istedikleri iş projeleri ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Beyşehir Belediyesi ve Konya İŞKUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde hayata geçirilen KOSGEB destekli ücretsiz uygulamalı girişimcilik kursları 9 gün boyunca devam edecek. Kursiyerlere katıldıkları her eğitim günü için 20 lira ödeme yapılırken, sertifika almaya hak kazandıkları takdirde ise kuracakları iş için KOSGEB tarafından 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar da geri ödemeli destekten istifade edebilecek.
Yorumlar (0)
28°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?