Beyşehir Gölü’nde Şokla Balık Avcılığına Muhtarlık Baskını

Konya’nın Beyşehir İlçesinde Yasak Olmasına Rağmen Beyşehir Gölü Kıyı Kesiminde Elektroşokla Balık Avladığı İleri Sürülen Bir Grup, Yakalanacağını Anlayınca Av Malzemeleri Ve Geldikleri Aracı Bırakarak Kaçtı.

Beyşehir Gölü’nde Şokla Balık Avcılığına Muhtarlık Baskını
Konya’nın Beyşehir ilçesinde yasak olmasına rağmen Beyşehir Gölü kıyı kesiminde elektroşokla balık avladığı ileri sürülen bir grup, yakalanacağını anlayınca av malzemeleri ve geldikleri aracı bırakarak kaçtı.
Edinilen bilgiye göre, Beyşehir Gölü’ne sahili olan Akburun Mahallesi’nin Muhtarı Erol Öksüz, kıyı kesimde elektroşokla balık avlandığı yönünde gelen ihbar üzerine harekete geçti. Öksüz, muhtarlık azalarıyla beraber ihbarın geldiği Boğaz mevkisine gelirken, 3 kişi olduğu tahmin edilen avcılar projektör ışığı doğrultarak kendilerine doğru gelenlerin olduğunu görünce av malzemelerini kıyıda bırakarak kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamacaya rağmen şahıslar gecenin karanlığından yararlanarak izlerini kaybettirdi. Akburun Mahallesi Muhtarlığı’nın haber vermesi üzerine İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve jandarma ekipleri olay yerine geldi. Kıyı şeridinde yapılan armada kaçan kişilerin 1 elektroşok cihazı, 2 akü, 1 kepçe ve akü kabloları ile geldikleri aracı bırakarak kaçtıkları tespit edildi. Av malzemelerine el koyan ekipler, araç plaka bilgilerinden yola çıkarak avcıları yakalamak için çalışma başlattı.
Beyşehir Gölü’nde balıkların üreme mevsimi olması sebebiyle halen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından su ürünleri av yasağı uygulanıyor. Elektroşokla elektrik akımı verilerek su ürünleri avı ise her dönem yasak kapsamında bulunuyor.
YORUM EKLE
YORUMLAR
cinakop
cinakop - 3 yıl Önce

muhtarlar aza heyetleri, oranın milleti bir yoklama çekin bakayım, bunlara sizin geldiğini kim haberdar ettiğini...mutlaka köylü olarak ya içinizden birileri, ya akrabaları, yada çok tanıdıkları biridir. çok uzakları aramayın muhtar ve azalar... o avcıların bacakların altına iki tane sıksaydınız bak bir daha oraya avcılığa gelen olurmuydu acaba...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176