banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Körfez zabıtası fiyatları denetliyor

KÖRFEZ BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, KORONAVİRÜS NEDENİYLE TALEBİN ARTTIĞI HİJYEN VE GIDA ÜRÜNLERİNDE YAPILAN HAKSIZ FİYAT ARTIŞININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN DENETİMLER YAPIYOR.

KOCAELİ 17.03.2020, 16:42
37
Körfez zabıtası fiyatları denetliyor

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs nedeniyle talebin arttığı hijyen ve gıda ürünlerinde yapılan haksız fiyat artışının önüne geçmek için denetimler yapıyor.

Koronavirüs salgınının Türkiye’de görülmesinin ardından özellikle hijyen ve gıda ürünlerinde yüksek fiyat artışının önüne geçmek amacıyla Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelindeki marketlerde denetimlerini sürdürüyor. İlçe genelinde satış yapan marketlerde inceleyen ekipler, özellikle kolonya, sabun gibi hijyen ürünleriyle uzun ömürlü gıdaların bulunduğu rafları gezerek, fiş ve fatura kontrolleri yaptı. Ekipler, fahiş fiyat konusunda şüphe duyan vatandaşların belediyeye telefonla şikayette bulunmaları konusunda uyardı.

Ekipler ayrıca kent merkezinde polis, kırsal alanda da jandarma ekipleri ile birlikte genelgede belirtilen tiyatro, sinema, gösteri merkezi, nişan-düğün salonu, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi gibi umuma açık istirahat yerlerinin faaliyetleri durdurulması kararı çerçevesinde kent genelindeki iş yerlerinin karara uyup uymadığını kontrol etti.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
22
kapalı
banner102
Günün Karikatürü Tümü