banner191

banner148

banner179

banner176

Belediyeden ambalaj atıklarını çöpe atmayın uyarısı

İzmit Belediyesi ambalaj atıkların çöpe atılmaması konusunda vatandaşları uyardı.İzmit Belediyesi Çevre ve Koruma Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ambalaj atıklarının geri dönüşümü sayesinde ekonomiye ciddi katkılar sağlandığı...

KOCAELİ 21.05.2017, 11:34
Belediyeden ambalaj atıklarını çöpe atmayın uyarısı

İzmit Belediyesi ambalaj atıkların çöpe atılmaması konusunda vatandaşları uyardı.

İzmit Belediyesi Çevre ve Koruma Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ambalaj atıklarının geri dönüşümü sayesinde ekonomiye ciddi katkılar sağlandığı kaydedilerek, ”İzmit Belediyesi olarak uzun yıllardır ambalaj atıklarını ayrı toplayıp geri dönüşümünü sağlıyoruz. Özellikle okullar bu projemize büyük destek sağlıyorlar. Bu desteğin karşılığında da okullara bilgisayar, yazıcı, fotokopi makinası, projeksiyon cihazı, kırtasiye malzemesi gibi yardımlarda bulunuyoruz. Kağıtların ham maddesi bilindiği gibi ağaçtır. 1 ton atık kağıt 17 yetişkin ağacın kesilmemesi demektir. Bu bilinçle hareket eden belediyemiz, şehrin 7 binden fazla noktasına atık kağıtlar için geri dönüşüm konteynerleri yerleştirdik. Vatandaşlar, atık kağıtları bu konteynerleri atarak hem ağaçların kesilmesini önlemiş hem de ekonomiye katkı sağlamış olacaklar” dediler.

Öte yandan atık toplama etkinlikleri kapsamında Körfez Mahallesi’nde bulunan ve geri dönüşüm projesine destek olan Türk Pirelli İlkokulu’na bu bir adet bilgisayar hediye edildi.
Yorumlar (0)
20°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?