banner191

banner148

banner179

banner176

Milletvekili Dülger’in 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlaması

AK Parti Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, 18 Mart Çanakkale Zaferini kutladı.Milletvekili Dülger, milletin Çanakkale’de 18 Mart 1915 ‘ünü tüm imkansızlıklara rağmen tarihe sığmayan bir destan yazdığını ifade ederek, “Çanakkale...

KİLİS 17.03.2017, 12:21
Milletvekili Dülger’in 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlaması

AK Parti Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, 18 Mart Çanakkale Zaferini kutladı.

Milletvekili Dülger, milletin Çanakkale’de 18 Mart 1915 ‘ünü tüm imkansızlıklara rağmen tarihe sığmayan bir destan yazdığını ifade ederek, “Çanakkale geçilmez dedirten genç-yaşlı, ülkenin her köşesinden gelerek milli ve manevi değerleri için hayatını ortaya koyan kahramanlarımızın kazandığı bu eşsiz zafer sayesinde tüm dünya milletimizin yeniden dirilişine şahitlik etmiştir. Çanakkale Savaşları, sadece Türk tarihi açısından değil, dünya tarihi açısından da çok önemli bir dönüm noktasıdır. Çanakkale’de dünyanın güçlü donanmalarına ve ordularına karşı, Türk milletinin genci ve yaşlısıyla gösterdiği eşsiz direniş, sonuçlarıyla dünyadaki dengeleri etkilemiş ve tarihe yön vermiştir. 18 Mart’taki muhteşem Deniz Zaferi ve ardından kara savaşlarında da elde edilen inanılmaz başarı, tarihe sığmayacak kadar büyüktür. Milletimizin birlik beraberlik ruhuyla yazdığı, milletimizin inancından ruhundan ve vatan mücadelesinden doğan Çanakkale Zaferi yalnız tarihe değil milletimizin gönlüne de yazılmıştır" dedi.

Çanakkale şehitlerini rahmetle andığını belirten Dülger, "Anadolu’nun her bir yanından vatan müdafaası için koşarak hakka yürüyen 253 bin şehidimiz, bizlere 102 yıldan beri güç vermiştir ve vermeye de devam edecektir.Çanakkale’de uyanan ve vatanı için her şeyini vermeye hazır olan milletimizi bütünleştiren milli ruh, bir ölüm kalım mücadelesi olan Kurtuluş Savaşının da zaferle sonuçlanmasının yolunu açmıştır.Çanakkale Destanının ölümsüz kahramanları, Türk milletinin azminin, vatan aşkının, bayrak sevgisinin önünde hiçbir gücün duramayacağını bir kez daha kanıtlamışlardır.Farklı milletlere mensup insanların karşı karşıya geldiği Çanakkale, bugün tüm insanlığa barışın önemi konusunda güçlü mesajlar veren bir abide konumundadır. Çanakkale, milletimiz için de ayrıca bir onur, gurur ve şeref abidesidir. Çanakkale’de, kutsal değerleri uğruna var gücüyle savaşan nesiller, Çanakkale’nin geçilmeyeceğini dünyaya ilan ederken, milletimizin hürriyet, istiklâl, vatan ve bayrağına sahip çıkma kararlılığını da haykırmışlardır. Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle yad ederken, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor. Tüm vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum" diye konuştu.
Yorumlar (0)
12°
kapalı
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?