banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Yunan Bayraklı Yük Gemisinde Ölümlü Yangın!

Yunan bayraklı dökme yük gemisi Faneromeni’de çıkan yangın bir mühendisin ölümüne ve diğer bir mühendisin yaralanmasına neden oldu!

KAZALAR 20.08.2020, 09:31 20.08.2020, 09:48 Halit Emre İbrahimoğlu
314
Yunan Bayraklı Yük Gemisinde Ölümlü Yangın!

Yunan bayraklı bir dökme yük gemisinin makine dairesinde çıkan yangının ikinci mühendisi öldürürken en az bir denizciyi de yaraladığı belirtildi. Yangın söndürüldü, ancak gemi Umman denizinde manevradan aciz kaldı.

Yunan Sahil Güvenlik'ten gelen raporlara göre, 92.485 DWT kapasiteli dökme yük gemisi Faneromeni, gemide 18 kişilik bir mürettebatla Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki Fujeirah'tan Güney Afrika'nın Port Elizabeth kentine yüksüz bir şekilde gidiyordu. Yunanistan Marmaras Navigasyon'a ait 13 yaşındaki geminin makine dairesinde Yunanistan saatiyle 04.00 sularında yangın çıktı.

Yangının nedeni belirlenemedi ancak 55 yaşındaki Yunan ikinci mühendis yangında hayatını kaybetti. Ayrıca 26 yaşındaki üçüncü mühendis de yaralandı. Geminin kaptanının Yunan Sahil Güvenlik'e gönderdiği raporlara göre, yaralı denizciye ilk yardım sağlanmış ve hayati tehlikesi atlatılmıştı. Bazı raporlar, diğer denizciye yardım etmeye çalışırken yanıklara ve duman solumaya maruz kalmış olabileceğini gösteriyor. Yaralanan mühendisin tıbbi müdahale için kıyıya taşınması söz konusu.

Gemi bir imdat çağrısı yaptı ve bildirildiğine göre durumu Mumbai Arama ve Kurtarma Koordinasyon Merkezi yönetiyordu. Bölgedeki diğer üç gemi, Faneromeni'nin yardımına gitti ve çok sayıda mürettebat sosyal medyada duruma dair paylaşımlar yaptı…

Yangının mürettebat tarafından söndürüldüğü bildirildi. Ancak Yunanistan basınında çıkan bazı haberlerde, yangının söndürülmeden makine dairesinin ötesine yayılmış olabileceği de öne sürülüyordu.

Yunanistan Sahil Güvenlik Arama ve Kurtarma Koordinasyon Merkezi, gemideki tüm mürettebatın refahını sağlamak için Faneromeni kaptanı ile temas halinde olduğunu bildirdi. Yunan makamları bir soruşturma başlandığını bildirdi.

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü