banner191

banner148

banner179

banner176

Polaris Shipping'e ait VLOC Stellar Banner adlı gemi Brezilya'da karaya oturdu

Güney Koreli Polaris Denizcilik'in sahibi olduğu 2016 yapımı VLOC Stellar Banner, Vale'nin Maranhao eyaletindeki Ponta da Madeira Deniz Terminali'nden ayrıldıktan sonra Brezilya kıyılarında karaya oturdu.

KAZALAR 27.02.2020, 21:55 28.02.2020, 14:06 Nermin İstikbal
Polaris Shipping'e ait VLOC Stellar Banner adlı gemi Brezilya'da karaya oturdu

Polaris Shipping'e ait  VLOC Stellar Banner adlı gemi  Brezilya'da karaya oturdu

Güney Koreli Polaris Denizcilik'in sahibi olduğu 2016 yapımı STELLAR BANNER adlı demir cevheri yüklü  VLOC dökme yük gemisi Maranhao eyaletindeki Ponta da Madeira'daki Limanından ayrıldıktan sonra Brezilya kıyılarında karaya oturdu.

Geminin 24 Şubat'ta Qingdao'ya bağlı Brezilya'nın Ponta da Madeira limanından ayrıldığı,kargo ambarında veya diğer ambarlarında muhtemelen kargo kayması olduğu bildirildi.

Brezilyalı madenci Vale olayı doğruladı ve 20 kişilik mürettebatın, şu anda Brezilya sahilinden yaklaşık 100 km uzakta bulunan tam yüklü gemiden tahliye edildiğini açıkladı.

 Yerel raporlara göre, geminin kaptanı, su almaya başladıktan sonra geminin bir kum kıyısında karaya oturması için manevra yaptı. Polaris Shipping sözcüsü, Splash'a, dört yaşındaki dev bulkerin Ponta Da Madeira'dan bazı balast su tankları ve hasar alan boş alanlarla ayrıldıktan sonra tanımlanamayan sığ bir bir bölgede karaya oturduğunu belirtti.

Yetkili “Tüm kargo ambarlarının sağlam olduğuna inanılıyor ve durum kontrol altında. Hasarı değerlendirmek ve kendi güvenliğini sağlamak için gemi daha güvenli bir bölgeye geçti. ”Dedi.

Deniz Trafik verileri geminin Çin'in Qingdao şehrine gittiğini ve raporların ise geminin yaklaşık 275.000 ton demir cevheri yüklü olduğunu gösteriyor.

Yorumlar (0)
banner225
10°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?