banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

MV YUSUF CELAL gemisini batma tehlikesi sürüyor

Marmara adası Topağaç bölgesinde demirdeyken su alarak batmaya başlayan Turk Bayrakli MV YUSUF CELAL isimli batma tehlikesine karşı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünce bölgeye getirilecek bariyerlerle olası bir kirliliğe karşı tedbir alınacağı bildirildi.

KAZALAR 13.03.2019, 23:35 Nermin İstikbal
MV YUSUF CELAL gemisini batma tehlikesi sürüyor

Marmara adası Topağaç bölgesinde demirdeyken su alarak batmaya başlayan Turk Bayrakli MV YUSUF CELAL isimli batma tehlikesine karşı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünce  bölgeye getirilecek bariyerlerle  olası bir kirliliğe karşı tedbir alınacağı bildirildi.

Marmara adası Topağaç bölgesinde demirdeyken su alarak batmaya başlayan Turk Bayrakli MV YUSUF CELAL isimli gemi kaptanın manevrası ile karaya oturmuştu. Mal ve can emniyeti için bölgeye gelen Kıyı Emniyetine ait KIYEM 4 botu olay yerine gelmiş geminin mürettebatı ise balıkçılar tarafından kurtarılmıştı. 

Geminin kıç tarafının 3.90 mt draftını koruduğu ancak batma tehlikesine karşıı ve çevreye verebileceği zararı önlemek amacıyla Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünce bölgeye Eceabat istasyonundan Türkeli römorkörü ile bariyerlerin getirileceği, bariyerlerin geminin etrafına serilerek olası bir kirliliğe karşı tedbir alınacağı bildirildi.

Yorumlar (2)
baki köse 6 ay önce
Allah yardımcıları olsun çok zor bir durum
tuğrul yılmaz 6 ay önce
gemi çoktan battı.videosuda facebook da dolaşıyor
23°
gök gürültülü hafif yağmurlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?