Msc Opera kazasında Kaptan ve Kılavuz Kaptan soruşturuluyor

Savcılık, geminin kara kutusunu ele geçirdi. Şirket: "Tüm yolcuları tazmin edeceğiz" açıklaması yaptı

Msc Opera kazasında Kaptan ve Kılavuz Kaptan soruşturuluyor

Venedik'teki Msc Opera gemi kazası,kılavuz kaptan ve MSC'nin kaptanına soruşturma  açıldı
Savcılık, geminin kara kutusunu ele geçirdi. Şirket: "Tüm yolcuları tazmin edeceğiz" açıklaması yaptı

MSC Cruises, "MSC Operası Kaptanına ve DPA'ya (Sahilde atanmış kişi), Venedik'teki geminin kazasından sonra garanti bildirimleri ve Venedik Savcısı Şüpheliler Siciline tescilli bir kayıt verildiğini onayladı. Şirket, "savcının, Pazar olayına yol açan olayları yönetme konusunda çeşitli şekillerde yer alan MSC ile ilgili olmayan diğer tarafları araştırdığını" duyurdu.

Savcılık ayrıca "Opera" hareket sistemlerini de ele geçirdi: kara kutuya ek olarak, "soruşturma" altında dümenden mopedlere kadar tüm kontrol sistemi var. Gemiye el konulmadı, ancak demirlendi. Gemide, Karadağ'a ne zaman ve ne zaman döneceklerini görmek için bekleyen 2.700 yolcu var. MSC'nin kazadan kısa bir süre sonra açıkladığı gibi, kontrol kaybına neden olan bir "arıza" mıydı? Başsavcı Bruno Cherchi, "Teknik değerlendirme, geminin rotayı devam ettirmemesine, ancak sancağa kaymasına izin vermesinin", turist teknesi "River Contess" 'e çarpmasına neden olan şeyi sağlayacaktır.

Şirket biletleri geri ödüyor -

MSC, "Opera" gemisinde Venedik'ten başlayacak yolculuğu iptal etmeye ve "tüm yolculara biletin ve rezerve edilen tüm hizmetlerin tam ücretini geri ödemeye" karar verdi. Bu, cruise firmasından yapılan bir yazılı açıklamayla belirtildi. Açıklama, Msc 'nin devam etmekte olan soruşturmanın tamamlanması birkaç gün alacağı gerçeği ışığında "ve bu nedenle geminin Doğu Akdeniz' de başlangıçta planlanan güzergahı tamamlayamayacağını" ortaya koyuyor. Opera'nın sefer , 7 Haziran'a kadar sürecekti.

Venedik'teki büyük gemiler, izledikleri güzergahlar

Kaza, Venedik kanalının büyük gemilerce kullanılmasının engellenmesine yönelik tartışmaları da alevlendirdi. Siyasiler, büyük gemilerin kullanacağı yeni kanalın açılmaması üzer,nden eleştiriliyor. 

DenizHaber.Com Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2019, 11:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur Kılıç
Uğur Kılıç - 1 hafta Önce

Bu nasıl bir Türkçe kullanımıdır? Yazınızı yayına almadan önce hiç kontrol etmiyor musunuz? İmla hatalarını geçtim, hiçbir şey anlaşılmayan devrik cümlelerle dolu bir yazı. Yanılıyorsam beni düzeltin lütfen, zannediyorum internet'ten direk çeviri yapılıp aynen aktarılmış. Sizi daha dikkatli olmaya davet ediyorum.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176