banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Kargo Gemisi Saldırıya Uğradı, Rus ve Ukraynalı mürettebat kaçırıldı.

Dryad Global'e göre, Rus ve Ukrayna uyruklu olduğuna inanılan iki mürettebat kaçırıldı. Mürettebatın geri kalanının güvende olduğu söyleniyor.

KAZALAR 10.05.2020, 17:02 11.05.2020, 10:37 Halit Emre İbrahimoğlu
297
Kargo Gemisi Saldırıya Uğradı, Rus ve Ukraynalı mürettebat kaçırıldı.

Kargo gemisi RIO MITONG,  9 Mayıs'ta Malabo demirleme alanı, Ekvator Ginesi, Bioko Adası ve Gine Körfezi'nde korsanlar tarafından saldırıya uğradı. Dryad Global'e göre, Rus ve Ukrayna uyruklu olduğuna inanılan iki mürettebat kaçırıldı. Mürettebatın geri kalanının güvende olduğu söyleniyor. Gemi Malabo Limanı'na yanaştı ve saat 08:00 UTC civarında limana bağlandı. AIS kayıtlarına göre, gemi Haziran 2019'dan bu yana Malabo sularında bilinmeyen çalışmalar yapıyordu.

10 Mayıs Güncellemesi: Araştırma gemisi de saldırıya uğradı. İki Rus mürettebatın kaçırıldığı bilgisi doğrulandı.
 
Korsanlık, özellikle şiddet ve  kaçırma içeren korsan aktiviteleri, yükselişte ve yükselmeye devam edecek. BM, üçüncü dünya ülkelerinde kitlesel açlık bekliyor ve bu korkunç tahminin gerçekleşmemesi için elinden gelen her şeyi yapıyor. Eğer küresel olarak uluslara ve dünya ekonomisine çok yakında bir çözüm bulunmaz ise, “pandemik mücadele” adı verilerek ekonominin yavaş yavaş boğulması devam ederse, korsanlık da bir salgın haline gelecektir. Gemideki özel silahlı muhafızlar dışında hiçbir şey gemileri ve mürettebatı etkili bir şekilde savunamaz. Ancak BM / IMO / ITF vb. Toplu özel muhafızların konuşlandırılmasına izin vermemek için ne gerekiyorsa yapacak. Belki de ticari denizler, BM / IMO'dan alıp korsanlara ve diğer düşman kuvvetlerine bırakılmaya doğru gidiyor.

Denizhaber.com ÖZEL
 

Yorumlar (0)
23
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü