banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

İran donanması yanlışlıkla kendi gemisini vurdu!

İran donanmasının Hürmüzgan eyaletine bağlı Cask bölgesinde tatbikat sırasında kendisine ait bir başka gemiyi vurduğu iddia edildi.

KAZALAR 11.05.2020, 04:08 11.05.2020, 14:01 Halit Emre İbrahimoğlu
115
İran donanması yanlışlıkla kendi gemisini vurdu!

İran donanmasının Hürmüzgan eyaletine bağlı Cask bölgesinde tatbikat sırasında kendisine ait bir başka gemiyi vurduğu iddia edildi.

İran medyasında yer alan haberlerde, İran donanmasına ait Cameran fırkateyninin yine İran donanmasına ait Konarek adlı bir gemiyi yanlışlıkla füze ile vurduğu belirtildi.

Devrim Muhafızları Ordusunun ''Cevan'' isimli gazete muhabiri Vahid Hacipur, olayda hayatını kaybedenlerin sayısının 40'a ulaştığı ve yaralıların Çabahar Hastahanesine kaldırıldığını aktardı.

İlerleyen saatlerde İran Ordusundan açıklama geleceği bildirildi.

Güncellemeİran Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, düzenlenen deniz tatbikatında Konarek adlı savaş gemisinin destek fırkateyninden kaynaklı meydana gelen kazada 19 denizcinin hayatını kaybettiği, 15 kişinin de yaralandığı bildirildi.

İran Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Dün Cask ve Çabahar bölgesinde düzenlenen askeri tatbikat sırasında Konarek adlı savaş gemisinin destek fırkateyninden kaynaklı meydana gelen olayda maalesef 19 denizcimiz hayatını kaybetti" ifadeleri kullanıldı. 15 denizcinin de yaralandığı olayın ardından kurtarma ekiplerinin olay yerine kısa bir süre sonra gönderildiği, ölü ve yaralıların hastanelere nakledildiği kaydedildi.
Geminin teknik incelemelerin yapılması için bölgede bulunan iskeleye çekildiği açıklandı.

KAYNAK: KAPTAN HABER AJANSI

Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü