banner244

banner242

banner176

banner191

banner148

banner145

banner179

banner243

APL England Kaptanı Avustralya Mahkemesinde!

Avustralya'nın Sydney kentinin güneydoğusunda 24 Mayıs gününde bir kaza meydana gelmişti. Gemi kaptanı, kaza esnasında gemiden kaybolan konteynerler ile ilgili suçlamalarla karşı karşıya geldi.

KAZALAR 02.06.2020, 11:27 02.06.2020, 11:48 Halit Emre İbrahimoğlu
APL England Kaptanı Avustralya Mahkemesinde!

Avustralya'nın Sydney kentinin güneydoğusunda 24 Mayıs gününde bir kaza meydana gelmişti(Kaza Haberi İçin Tıklayınız). Gemi kaptanı, kaza esnasında gemiden kaybolan konteynerler ile ilgili suçlamalarla karşı karşıya geldi. Aynı zamanda, geminin operatörleri de, mürettebatının eylemlerini savunurken kazayı kabul eden açıklamalar yaptılar.

Kaptana yöneltilen iki suçlama, 1983 Denizin Korunması (Gemilerden Kaynaklanan Kirliliğin Önlenmesi) Yasası'nın 26F Bölümü uyarınca, denize atık boşaltma ve 2012 tarihli 141. Seyir Yasası uyarınca, denizcilik çevresini kirleterek zarar vermeyi önlememek altında toplandı.

Bu suçlamaların beraberinde, halihazırda 12 Haziran'da Brisbane Sulh Ceza Mahkemesinde görülmesi planlanan duruşmada, azami 300.000 doların üzerinde ceza getirebileceği beklenmektedir.

ANL, konteynırların kaybını kabul eden ifadesinde, “Bu fırtınanın büyüklüğü nedeniyle, geminin mürettebatı, konteyner gemisini uygun bir şekilde güvenli bölgeye hareket ettirmek için tüm seyir becerilerini kullandı. Bu, deneyimli denizcilik profesyonelleri için bile zorlayıcı ve sinirleri yıpratan bir olaydı. Kaptan ve mürettebat ANL'nin tam desteğine sahiptir.” açıklaması yaptı.

Geminin operatörü, kıyıya ulaşan kalıntıları ve konteynırları gidermek ve kıyıya vurabilecek yüzer konteynırları çekmek için her ikisi de çevre temizliği konusunda deneyime sahip Varley Group ve Avcon Projects adlı iki şirketi işe aldı.

Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102