banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Aliağa Gemi Söküm Tesislerinde İş Kazası: Bir işçi hayatını kaybetti!

Aliağa Gemi Söküm Tesisleri bölgesinde faaliyet gösteren Şimşekler Gemi Söküm Tersanesi'nde  yaşanan iş kazasında bir işçinin hayatını kaybettiği açıklandı.

KAZALAR 06.02.2021, 00:12 06.02.2021, 09:50 Halit Emre İbrahimoğlu
326
Aliağa Gemi Söküm Tesislerinde İş Kazası: Bir işçi hayatını kaybetti!

Aliağa Gemi Söküm Tesisleri bölgesinde faaliyet gösteren Şimşekler Gemi Söküm Tersanesi'nde yaşanan iş kazasında bir işçinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Gemiden sökülen demir aksamların şaloma yöntemi ile kesilerek parçalanması maksadıyla çalışılan sahada, bir işçinin kestiği parçanın bir kısmının üzerine düşmesi sonucu ağır yaralandığı ve derhal hastaneye kaldırıldığı bildirildi. İşçinin, yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği açıklandı.

Kazanın ardından bilgilendirme açıklaması yayınlayan Şimşekler Gemi Söküm Tersanesi yetkilileri yaşanan kazadan duydukları üzüntüyü dile getirerek açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“04.02.2021 tarihinde saat 15:25 sularında şirketimize ait gemi geri dönüşüm tersanesinde bir iş kazası meydana gelmiştir.  Gemilerden sökülen demir aksamların şaloma yöntemi ile kesilerek parçalanması maksadıyla çalışılan sahada, bir işçimiz kestiği parçanın bir kısmının üzerine düşmesi sonucu ağır yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılmıştır. 

Yapılan bütün müdahalelere rağmen maalesef hayatını kaybetmiştir. Yaşanan bu elim olayla ilgili olarak yetkili makamlara her türlü bilgi akışı sağlanmış ve yardımcı olunmuştur.

Geçmişten bu yana sektörümüzün içinde bulunduğu şartlar dâhilinde iş ve işçilerimizin güvenliğine,  aynı zamanda çevreye verdiğimiz önem ve değer her türlü ticari faaliyet ve kaygılarımızın üstünde olmuştur ve bundan sonrada böyle olacaktır.

Hepimizi derinden yaralayan bu elim kazada hayatını kaybeden işçimize Allah’tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere tüm yakınlarına ve sektörümüze baş sağlığı dileriz..”

Şimşekler Gemi Söküm Tersanesi..''

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Karikatürü Tümü