banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

99 metrelik ATASOYLAR Akbaş önlerinde arızalandı: Kıyı Emniyet müdahale ediyor!

Ukrayna’dan İzmir’e seyreden ATASOYLAR isimli 99 metre boyundaki gemi Akbaş önlerinde makine arızası yaşadı, Kıyı Emniyeti'nin gemiye müdahale etmesi üzere 2 römorkör ve kılavuz kaptan gönderdiği belirtildi.

KAZALAR 22.11.2021, 17:40 Halit Emre İbrahimoğlu
209
99 metrelik ATASOYLAR Akbaş önlerinde arızalandı: Kıyı Emniyet müdahale ediyor!

99 metre boyunda buğday yüklü ATASOYLAR isimli geminin Ukrayna’dan İzmir’e seyir halindeyken Akbaş önlerinde makine arızası yaşadığı bildirildi. 

Sürüklenen gemiye Gemi Trafik Hizmetleri koordinasyonunda kılavuz kaptan ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait KURTARMA-4 ve 16 römorkörleri yönlendirildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; ''Ukrayna’dan İzmir’e seyir halindeyken Akbaş önlerinde makine arızası yaşayarak sürüklenen 99 metre boyunda buğday yüklü ATASOYLAR isimli gemiye Gemi Trafik Hizmetleri koordinasyonunda kılavuz kaptan ile KURTARMA-4 ve 16 römorkörümüz yönlendirildi.'' ifadeleri yer aldı.

Kaynak: DENİZHABER.COM
Yorumlar (2)
Yavuz Kaptan / Porto Marghera 2 hafta önce
Öncelikle geçmiş olsun. Çevre kirliliği, can kaybı, yaralanma olmaması en büyük olumlu yan bu olayda. Armtaörüne de ayrıca bir geçmiş olsun diliyorum.

Navlunların yüksek olmasından dolayı çoğu armatör SS/DD/IS zamanı gelmesine rağmen uzatmanın da uzatmasını alarak gemilerini Allah'a emanet seyrüsefer yaptırıyor diye sektörün içinden biliyoruz. Umarım bu güzide gemimiz de böyle bir sebepten kurtarmalık olmamıştır.

Allah selamet versin.
Yavuz Kaptan / Porto Marghera
NNNN
Nusret Kaptan 2 hafta önce
Ee nolmus yani
17
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü