banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

20 yıllık dalgıç Ali Çilingir gemi pervanesi temizlerken öldü

20 yıllık dalgıç Ali Çilingir, dalgıç arkadaşları İbrahim Arslan ve Barış Altuğ ile beraber Starof Shipping SA adlı firmaya ait Moldova bayraklı SKYMOON 1 adlı geminin pervane bakımı için suya girdiler.

KAZALAR 20.09.2020, 04:31 20.09.2020, 18:51 Nermin İstikbal
20 yıllık dalgıç Ali Çilingir gemi pervanesi temizlerken öldü

Pervane temizliğinde feci ölüm

Önceki gün Kartal'da gemi pervanesi temizliği ölüm ile sonuçlandı.20 yıllık dalgıç Ali Çilingir, dalgıç arkadaşları İbrahim Arslan ve Barış Altuğ ile beraber Starof Shipping SA adlı firmaya ait Moldova bayraklı SKYMOON 1 adlı geminin pervane bakımı için suya girdiler.

Ekipten iki dalgıç işleri bittikten sonra yüzeye çıkarken, Ali Çilingir ise temizlenmiş pervaneyi videoya çekmek için aşağıda kaldı. Bu sırada geminin pervanesi çalışmaya başlayınca hortumu dolanan Çilingir, kafasından ağır yaralanıp sağ kolu ile kaburgaları kırılınca hayatını kaybetti.

Savcılık soruşturma başlattı

Ölümü şüpheli bulan savcılık soruşturma kararı verirken, Ali Çilingir’in cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Sahil Güvenlik ise mürettebat ve dalgıçlarla beraber Alternatif İnşaat Sualtı Hizmetleri ve dalış motoru Kaderim 1’in sorumlularının ifadesini aldı.

Bir sene önce evlendiği belirtilen Ali Çilingir çok tecrübeli bir dalgıç olarak tanınırken, 2015’te bir tersane tarafından satın alınan 386 metre boy ve 66 metre genişliğindeki havuzun da su altı kaynağını yaptığı öğrenildi.

Kaynak: Denizcilik Dergisi

Yorumlar (5)
Kin 1 ay önce
Sorumlular sorumluluk sahipleri hesabını verecek
. 1 ay önce
O kişi benim kuzenimin amcası
Akın 1 ay önce
Kimse o makinaya basıp pervaneyi çalıştıran Allah onunbildiği gibi yapsın
Fatih 1 ay önce
Benim çocukluk arkadaşım yerin mekanın cennet olsun güzel yüzlü kardeşim. Kader diyoruz kaderin önüne geçilmiyor. Ne güzel günler geçirdik beraber rabbim nurlar içinde uyutsun seni.
Ali kemal 1 ay önce
Sorumluların hesap vermesi lazım böyle bir ahmaklık olamaz
19
kapalı
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102