banner191

banner148

banner179

banner176

127 Metrelik Sahil Güvenlik Gemisini Alevler Kapladı!

ABD Sahil Güvenlik gemisi USCG Waesche alevler içinde kaldı. Söndürme operasyonlarının ardından Salı günü Japonya'nın Yokosuka kentine güvenli bir şekilde ulaştığı bildirildi.

KAZALAR 23.09.2020, 09:39 23.09.2020, 09:58 Halit Emre İbrahimoğlu
127 Metrelik Sahil Güvenlik Gemisini Alevler Kapladı!

19 Eylül Pazar gecesi, Batı Pasifik'teki devriyesi sırasında ABD Sahil  Güvenlik Gemisi Waesche, bilinmeyen bir nedenle alev aldı. Mürettebat egzoz bacasından yükselen dumanları ve alevleri bildirdi.

90 dakika süren söndürme operasyonunun ardından alevler söndürüldü. Beş mürettebat, yangınla mücadele çalışmaları sırasında hafif yaralandıklarını ve gemideki sağlık ekibi tarafından tedavi edildiklerini bildirdi.

Hasarın boyutu ve yangının nedeni halen araştırılıyor. Waesche'nin kaptanı Jason Ryan, "Waesche'deki mürettebatın yangını çabucak kontrol altına almak ve söndürmek için gösterdiği hızlı tepki ve cesur çabalar, cesaret ve becerilerinin bir kanıtıdır." dedi.

127 metre uzunluk ve 16 metre genişliğe sahip Waesche, Sahil Güvenlik'in ikinci Legend sınıfı ulusal güvenlik gemisidir ve gemide yaklaşık 150 mürettebatla seyretmektedir.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
17°
sisli
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?