banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

“Her alanda etkili dezenfekte"

AYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, KORONAVİRÜSÜN KAYSERİ'DE VE TÜRKİYE'DE ETKİSİNİ AZALTMAK AMACIYLA ÇALIŞMALARIN ARALIKSIZ DEVAM ETTİĞİNİ BELİRTTİ. BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, GENİŞ BİR ALANDA YAPTIKLARI DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINI UMREDEN GELENLERİN GEÇİCİ BARINMA MERKEZİ OLAN HUNAT HATUN YURDU’NDA DA GERÇEKLEŞTİRDİKLERİNİ VE DEZENFEKTE İŞLEMLERİNDE ULV CİHAZI İLE PULVERİZİTÖRLER KULLANDIKLARINI KAYDETTİ.

KAYSERİ 17.03.2020, 12:59
18
“Her alanda etkili dezenfekte"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, koronavirüsün Kayseri’de ve Türkiye’de etkisini azaltmak amacıyla çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti. Başkan Büyükkılıç, geniş bir alanda yaptıkları dezenfekte çalışmalarını umreden gelenlerin geçici barınma merkezi olan Hunat Hatun Yurdu’nda da gerçekleştirdiklerini ve dezenfekte işlemlerinde ULV cihazı ile pulverizitörler kullandıklarını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, virüs ve mikroplara karşı düzenli olarak yürüttükleri temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını koronavirüs önlemleri çerçevesinde vatandaşların yoğun bir şekilde kullandıkları tüm alanlara yaydıklarını belirtti. Umreden gelenlerin geçici barınma merkezi olan Hunat Hatun Yurdu’nda da dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Memduh Büyükkılıç, “Büyükşehir Belediyemizin ekipleri tarafından ULV cihazı ve pulverizatörlerle insan sağlına hiç bir etkisi bulunmayan yüksek etkili dezenfektanlar kullanılarak Hunat Hatun Yurdumuzun bütün yüzeylerinde dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilmiştir” dedi.

OLASI SALGINA KARŞI ETKİN MÜCADELE

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün ülkemizde de etkili olmaması için azami gayret gösterdiklerini ve bu yönde alınan tüm kararların anında ve etkili olarak uygulamaya konulduğunu vurgulayan Başkan Memduh Büyükkılıç, temizlik ve dezenfekte çalışmalarının kent merkezinde olduğu gibi ilçelerde de devam ettiğini söyledi. Başkan Memduh Büyükkılıç, çalışmaların vatandaşların ortak kullanım alanlarında kesintisiz olarak sürdürüleceğini kaydetti.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner102
Günün Karikatürü Tümü