banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Haftanın Karikatürü: Metin Kalkavan'dan Armatörlere Evet Çağrısı

Haftanın Karikatürü: Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, armatörlere "Evet Deyin" çağrısında bulundu...

KARİKATÜR 03.09.2010, 23:12
4503
Haftanın  Karikatürü: Metin Kalkavan'dan Armatörlere Evet Çağrısı

 

(DenizHaber.Com Karikatür sayfalarında yayınlanan karikatürlerin her türlü yayın hakkı Lojitürk Ltd. Şti.ne aittir. Bu karikatürlerin tekrar yayınlanması, alıntı yapılması yasaktır. )

Yorumlar (9)
ahmet öztürk 11 yıl önce
korkarım insanlar bunun altına yorum yapmaya bile korkar
11 yıl önce
YAyınlasalar yorum değil kralını bile yaparım.Köylüsüdür tabi evet diyecek ahmet agaoğlu gibi
11 yıl önce
acaba kendi çıkarlarına uymayan birşey olsa evet demeye içleri elverir mi?
11 yıl önce
SAYIN METİN KALKAVAN ARMATÖR ŞİMDİMİ AKLINIZA GELDİ

GÜLÜYORUM 11 yıl önce
ARMATÖRLERİN DENİZ TİC ODASI DEGİLDE BİR KOPERETİF KURMASI LAZIM BENCE ??

İSA SARİTEKE 11 yıl önce
ARMATÖRÜN BUNLAR HARİCİNDE KORKUSU KALMADI ARTIK ( PSC ) PERSONEL ) YAKITCILAR VARKEN )
11 yıl önce
koster armatörleri birliği onumuzdekı hafta resmen kurulmuş olacaktır. ( eski kurulmuş olan koster armatorlerı dernegi ile hiçbir ilgisi yoktur. )Türkiyenın butun yukunu omuzlarında tasıyan Türk denız ticaret filosunun bir araya geliyor. artık yakıtcısını, personelını ve malzemecesıne kadar herseyını bırlıkte sececekler, navlunlarda bırlıkte hareket edecekler.1000 den dolayı gemılere sefer men lerı yapan avukatlara ve bunlara yasalara aykırı oldugu halde çanak tutan icra dairelerine, hatta 60 tl için sefer men i çıkartan Kıyı Emnıyete tazmınat davaları kapıda.gemısı tutulan gemı sahıplerı ve armatorler. gemınızn Türk bayraklı ıse kımsenın buna hakkı yok. tam tersı tazmınat davası acma ve beklemekten dolayı butun masraflarınızı gerı alabılırsınız.şayet personel gemı sefer menı yaptırırsa, hem tazmınat hemde ceza davası acabılıyorsunuz ve 3 yıl hapıs cezası bulunmakta. bunlar üç beş kuruş para kopartmak ısteyen avukatların oyunlarıdır.şayet bır fırma tarafınızın gemısıne sefer men ı uygulatmıssa hemen ıcra mahkemesıne muracat edıp sefer men ının kaldırabılırsınız. ve o fırma hakkında tazmınat davası acabılırsınız. ardından hangı ıcra daıresı sefer men ı vermısse o daırenın mudurunu baglı bulundugu ıcra mahkemesıne şikayet ederek ceza almasını saglayabılırsınız.koster armatorlerı bırlıgı catısı altında toplanmaya çağrıdır.
Rastgele Usta 11 yıl önce
Vatnadaşın ne oy kullanacağını söyleme özgürlüğü var, ama konumunu kullananlardan yapılan bu çağrı ortak akıl ve ağzın çağrısıdır. Tüsiad'da evet dedi, Müsiad'da, ve pek çok oda ve dernek ağız birliği etmişcesine Evet dedi, evet oyu kullanın diye üyelerine çağrıda bulundu. Bu çağrının adı, Limanlarınızı satıyoruz, satacağız, EVEEET, madenlerinizi satacağız EVEET, Sevr'e EVEEET,Federal bir hükümete, EEVVEEEET, petrol yataklarınızın, su kaynaklarınızın maden rezervlerinizin üzerinde kukla bir ülke kuracağız EVETT, Bizans yeniden doğacak, EVEEET, para için yarınımızı, ülkemizi, atamızı sattık satacağız EVEET, Misyoner Şehh ve tarikatı için EVEET, ABD anamız, İsrail Babamız, Avrupa Amcamız, ........ ağamız EVEETT...Gerçekleri görmemek için kör sağır ve tüm uzuvlarımızın felç olması lazım.. Bu ülkeyi para için satanlar, yarın çocuklarınıda satarlar. Nasılsa yorumum yayınlanmayacak, bu yüzden rahat yazıyorum. Yarın bu ülkede kullanacağınız, gemilerinizi demirleyeceğiniz bir kıyı, bir ülke kalmayacak. Ticaret yapamayacaksınız, şimdiden hükümetin yaptığı gizli anlaşmlarla bazı ülkelerle yaptığınız ithalat ve ihracatta paralarınıza el koyuyorlar, gıkınız çıkmıyor. Ailenizi o sevgili ülkelere, hatta kendinizi o ülkelere yerleştirin, bu ülkede sayenizde çocuklarımız için yaşanacak bir yer kalmayacak. HAYIR diyorum.Hayır!!! Vicdanı olan, cebindekine değil, vicdanına inanan bu ülkeyi seven, çocuklarını seven kaldı mı merak ediyorum. Satın! Bölün, parçalayın ve satın! O zaman İsrail'e topraklarını satan Filistinlileri eleştiremezsiniz. En azından onlar baskı, şiddet e zulüm sonrası satmak zorunda bırakıldılar. Siz seve seve gönül rızasıyla satıyorsunuz. Bunun adı nedir?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü