Karayel, Marmara Denizi'ndeki etkisini sürdürüyor

 Yollarına devam edemeyen 8 yerli ve yabancı bandralı şilep ve tanker, Şarköy ilçesi sahillerine demirledi

 Marmara Denizi'ndeki karayel, deniz ulaşımını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden ancak saatteki hızı zaman zaman 70 kilometreye ulaşan karayel ve yer yer 4 metreyi aşan dalgalar nedeniyle yollarına devam edemeyen 8 yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker, Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü ve Meteorolojinin uyarılarını dikkate alarak, Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi sahillerine demirledi.

Hava koşullarının iyileşmesi için dünden bu yana Şarköy'de demirli bekleyen 25 gemi ile yeni demirleyen 8 şilep ve tanker, geceyi tüm ışıklarını yakarak Şarköy sahillerinde geçirmek zorunda kaldı. Gemilerde bulunan personel de şiddetli karayel ve yer yer 4 metreyi aşan dalgalar nedeniyle karaya çıkamadı.

Marmara Denizi'nde avlanırken fırtına nedeniyle Şarköy, Mürefte ve Hoşköy balıkçı barınaklarına sığınan balıkçı tekneleri de hava koşullarının düzelmesini bekliyor. Meteoroloji yetkilileri, karayelin Marmara Denizi'nde bugünde etkili olmasının beklendiğini kaydetti.