Tesettür otellerinden sonra, muhafazakar ailelerin yeni tatil trendi kadın kaptanlı lüks tekneler. Geceliği ortalama 2.500 euro olan VIP tekneler ıssız koylara demirlediğinde, deniz müşterinin özel havuzu haline geliyor.

Muhafazakarların kimseye görünme ya da fotoğraf çekilme riski kalmıyor.
Kadın ve erkeklerin ayrı ayrı yerlerde güneşlendiği ve birbirini görmeden denize girdiği tesettür otellerden sonra, muhafazakar kesimin yeni tatil trendi kadın kaptanlı VIP tekneler... Quattro Yatch'ın sahibi Sedat Aktaş, tatil köylerinde rahat edemeyen geleneklerine bağlı tutucu ailelerin, artık lüks yat kiralamayı tercih ettiklerini belirterek, şöyle dedi: "İlgi çok büyük. Deniz turizminde farklı bir segment oluşmuş oldu. Bence bu alanda ciddi bir ihtiyaç var. Çünkü insanlar tatilde olabildiğince rahat olmak istiyor. Acaba fotoğrafım çekilecek mi diye strese germek istemiyor. Tekneyle bir koya yanaştığınızda deniz sizin özel havuzunuz oluyor. Geçtiğimiz günlerde, bu sayede ilk defa denize girebilen tesettürlü bir misafirimiz oldu. Defalarca teşekkür ettiler. Biz de çok memnun olduk"

Karı-koca personelimiz içki-sigara kullanmıyor

34 tekneli filosuyla Bodrum'un büyük gulet kiralama firmalarından biri olan Bodrum Mavi Yolculuk şirketini arayıp, 'kadın kaptanlı' tekne bulunup bulunmadığını sorduğumuzda şirketin yetkilisi, son zamanlarda bu doğrultuda çok talep alıyoruz. Ancak teknede erkek gücüne ihtiyaç olduğu içi, bu ihtiyaca cevap verecek kadın kaptan bulmak zor. Çok aradık ama bulamadık. Talep eden müşterilerimize uygun bir karı-koca çiftimiz var. 55-60 yaşlarında, içki, sigara kullanmayan mazbut bir aile. Genelde onları gönderiyoruz' dedi.

TEKNENİN ÖZELLİKLERİ

Geniş bir ana salon. Tüm kabinlerde televizyon ve uydu sistemi.
Hamburger, banana, su kayağı gibi su sporları.
Güneşlenme terasları çok büyük iki bölümden oluşuyor.
İki aile aynı anda kaldığında güneşlenirken birbirlerini görmeme şansları var.
Güneşlenirken müşteriye soğuk havlu servisi yapılıyor.
Balık bıçağından kahve takımına kadar her şey bulunuyor.
DVD, wireless internet, uydu bağlantısı ile tüm kanallar mevcut.
Perdeden çarşafa, nevresime kadar tüm mefruşat İtalyan ve İspanyol malı, halılar ithal.
Arzu eden misafirler, Yunan adaları ve Rodos’'a da gidilebiliyor.     
Açık mutfak var. Ahçı, birinci sınıf.
Sualtı ışıklandırmaları ile misafirler gece denize girip, ışığa gelen balıklarla birlikte akvaryumda yüzer gibi yüzebiliyor.

4 kabinde 8+2 kişi konaklıyor
25 ve 18 metre’lik iki tekneleri bulunduğunu ifade eden Aktaş, 25 metrelik teknenin 4 kabinden oluştuğunu, bu teknede 8+2 kişinin konaklayabildiğini belirtiyor. Büyük teknenin gecelik fiyatının 2.500 euro, küçük teknenin ise 1.500 euro olduğunu söyleyen Aktaş, 'Teknelerde 5 yıldızlı otel konseptini sunmaya çalışıyoruz. Ahçı, misafirlerin aldığı erzaklarla, istedikleri yemeği pişiriyor. Kaptanlarımız da çok özel yetiştirilmiş kişiler' diye anlatıyor.