banner191

banner148

banner179

banner176

Seferihisar’ın meclis gündemini halk oluşturacak

Seferihisar Belediyesi “şeffaf belediyecilik” ilkeleri doğrultusunda bir yeniliğe daha imza attı. Karar alma süreçlerine Seferihisarlı vatandaşın daha aktif katılım sağlaması için Seferihisar “Ortak Akıl Platformu” kuruldu. Uygulamayla...

İZMİR 21.05.2017, 12:13
Seferihisar’ın meclis gündemini halk oluşturacak

Seferihisar Belediyesi “şeffaf belediyecilik” ilkeleri doğrultusunda bir yeniliğe daha imza attı. Karar alma süreçlerine Seferihisarlı vatandaşın daha aktif katılım sağlaması için Seferihisar “Ortak Akıl Platformu” kuruldu. Uygulamayla vatandaş doğrudan meclis gündemine kendi fikriyle dahil olabilecek. Seferihisar Ortak Akıl Platformu ile ilçede yaşayan vatandaş, meclis üyesi gibi meclis gündemine teklif sunabilecek, karar süreçlerinde daha aktif bir rol alacak.

Yaptıkları yeni çalışmayla ilgili bilgiler veren Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Göreve geldiğimiz günden itibaren demokrasiyi sandık demokrasisinden ibaret görmedik. Karar alma süreçlerine aktif olarak katılımın sağlanması için birçok yeniliğe imza attık. Teknolojinin de nimetlerinden yararlanarak tüm iletişim kanallarımızı katılımcılığı artırmak için kullandık. Seferihisar Ortak Akıl Platformu da bu doğrultuda hayatımızı kolaylaştıracak. Hemşehrilerimizin katılımını artırmasının yanında meclis üyesi ya da birim müdürü gibi yönetimin her kademesinde seslerinin daha gür çıkmasını sağlayacak” dedi.

Sistem nasıl işliyor?

http://soap.seferihisar.bel.tr/ adresinden ulaşılabilen sisteme yakında kiosk ve mobil uygulamalardan da ulaşılabilecek. TC kimlik numarası ile üye olan ve giriş yapan hemşehrilerimiz kamu yararına olan fikrini “Yeni Fikir Ekle” butonuyla kaydedecek. Konu moderasyon onayından sonra yayınlanacak. TC kimlik numarasıyla üye girişi yaparak ilgili konuyu “destekle” butonuna basıp destekleyen vatandaş sayısı 100 olduğunda konu meclis gündemine gelecek. Fikir, niteliğine göre meclis kararı gerektirmiyorsa 50 destekçi bulduğunda müdürler toplantısına gündem maddesi olarak eklenecek.
Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?