Neşe Müzesinde Neşeli Atölye

Konak Belediyesi’nin Neşe ve Karikatür Müzesi’nde ortaokul öğrencileri için düzenlenen Karikatür ve Heykel Şenliği büyük ilgi gördü. Üç gün süren etkinliğe Gültepe, İkiçeşmelik ve Boğaziçi semtlerinde eğitim veren ortaokullardan...

Neşe Müzesinde Neşeli Atölye
Konak Belediyesi’nin Neşe ve Karikatür Müzesi’nde ortaokul öğrencileri için düzenlenen Karikatür ve Heykel Şenliği büyük ilgi gördü. Üç gün süren etkinliğe Gültepe, İkiçeşmelik ve Boğaziçi semtlerinde eğitim veren ortaokullardan öğrenciler katıldı. Gruplar halinde karikatür ve heykel atölyelerine katılan öğrenciler, usta isimlerden kilden heykel yapmanın ve karikatür çizmenin püf noktalarını öğrendi.
USTALARDAN DERS ALDILAR
Ressam ve karikatürist Mehmet Aslan’dan kil malzemeden nasıl heykelin yapıldığını öğrenen çocuklar, Karikatürist Cemalettin Güzeloğlu’ndan da çizgilerin nasıl dile geleceğinin eğitimini aldı. Keyifli geçen atölyeler sonunda etkinliğe katılan çocuklar ortaya çıkardıkları heykel ve karikatürlerini günün anısına evlerine götürdü. Düzenlenen atölye çalışmaları sırasında Konak Belediyesi’nin Neşe ve Karikatür Müzesi’ni de gezmeyi ihmal etmeyen öğrenciler, müzede sergilenen neşeli başlıkları takarak hatıra fotoğrafı çektirdi.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176