banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Kemalpaşa’da festival coşkusu

Kemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 46’ıncı Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali coşkuyla devam ediyor.Kemalpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 46’ıncı Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali...

İZMİR 21.05.2017, 11:35
Kemalpaşa’da festival coşkusu

Kemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 46’ıncı Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali coşkuyla devam ediyor.

Kemalpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 46’ıncı Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında sanatçı Emre Altuğ ve Zara tarafından konser verildi. Dere mesire alanında düzenlenen etkinlikte konuşan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, kirazın ana yurdu olan Kemalpaşa’da Kiraz Festivali yapmamanın kendileri için büyük bir eksiklik olduğunu ve günün şartları gereği iki kez festivali yapamadıklarını kaydetti. Uğurlu, “2014 yılında ilk seçildiğimizde Soma faciası yaşanmıştı. O acılar yaşanırken bizim festival yapmamız doğru olmazdı. 2015 yılında kiraz festivali yaptık. 2016 yılında ise ülkemizde maalesef yaşanan terör olayları dolayısıyla festivalimizi yine gerçekleştiremedik” dedi.

"En iyisine layıksınız"

15 Temmuz darbe girişimi dolayısıyla 2016 yılında da festival yapamadıklarını sözlerine ekleyen Uğurlu, “15 Temmuz’da dik duran devletinin yanında yer alan Kemalpaşalıların bu eğlenceyi çoktan hak ettiklerini düşündük ve festivalimizi yapmaya karar verdik. Bugün burada birbirinden kıymetli sanatçı kardeşlerimizi sizlerle buluşturduk bir araya getirdik. Bizim nazarımızda sizler her şeyin en iyisine layıksınız. Her gününüzün bu şekilde geçmesini diliyorum” diye konuştu.

İntizar ve Seksendört konser verecek

Festivallerin ilçede canlılık yaşanmasını da sağladığını kaydeden Uğurlu, şöyle devam etti: “Aslında festivalimiz 17 Mayıs Çarşamba günü kortej yürüyüşü ile başladı. 19 Mayıs Cuma günü Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze bağlı spor biriminin gösterisi ve çeşitli etkinlikler ile devam etti. Festivalde, Kemalpaşa Sesi’ni arıyor adlı ses yarışmamızın finalini de gerçekleştireceğiz. Son gün olan 21 Mayıs Pazar günü ise kiraz üreticileri ödül töreni İntizar ve Seksendört konserleri gibi etkinlikler gerçekleştirilecek."

Emre Altuğ ve Zara rüzgarı

Başkan Uğurlu konuşmasının ardından Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya ile birlikte sanatçı Emre Altuğ’a hediye takdiminde bulundu. Festival yapılan konuşmaların ardından Emre Altuğ ve Zara konseri ile son bulurken, festivale İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın eşi Dilek Didem Ayyıldız, davetliler ve vatandaşlar katıldı.
Yorumlar (0)
1
light rain and snow
banner102