banner191

banner148

banner179

banner176

İzmir’in en büyük engelli merkezi Bayraklı’da

Engellilere yönelik geliştirdiği projelerle adından söz ettiren Bayraklı Belediyesi, Osmangazi Mahallesindeki iki katlı belediye hizmet binasını engelliler merkezi olarak hazırladı. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "İzmir’in en...

İZMİR 21.05.2017, 11:47
İzmir’in en büyük engelli merkezi Bayraklı’da

Engellilere yönelik geliştirdiği projelerle adından söz ettiren Bayraklı Belediyesi, Osmangazi Mahallesindeki iki katlı belediye hizmet binasını engelliler merkezi olarak hazırladı. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "İzmir’in en büyük engelliler merkezi Bayraklı’da olacak” dedi.

26 Mayıs Cuma günü 14.00’da kapılarını açacak olan merkezde engelliler için sinema, spor ve tiyatro salonları bulunuyor. Ayrıca engelli vatandaşların yararlanacağı ahşap, resim, İngilizce, dikiş, nakış kursları için odalar yer alıyor. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Yeni hizmet binamıza taşındığımızda Osmangazi hizmet binamızı engelliler için ayıracağımızı söyledik. Şimdi sözümü tutuyoruz. İzmir’in en büyük engelliler merkezi Bayraklı’da olacak” diye konuştu.

Bu merkezde yok yok

Merkezde engelliler için her şey düşünüldü. Engellilerin rahatlıkla gireceği sinema ve spor salonu hazırlandı. Engelli vatandaşlar burada farklı seanslarda çeşitli filmleri izleyerek hoşça vakit geçirecek, spor hocası eşliğinde haftanın belli günlerinde burada spor yaparak rahatlayacak. Tiyatro salonunda ise, tamamı engellilerden oluşan tiyatro ekibi ve Bayraklı Belediyesi tiyatrosu farklı zamanlarda oyunlarını sergileyecek.

Danışma merkezi ve dinlenme alanı

Engelliler için her detayın en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü merkezde ayrıca engelli danışma merkezi de bulunuyor. Bir psikoloğun görev aldığı merkezde engelli vatandaşlar istedikleri zaman psikologla görüşerek, varsa sıkıntılarını anlatabilecek. Merkezin hemen karşısında ise engellilerin çaylarını içip kitaplarını okuyacakları, sohbet edecekleri dinlenme alanı yer alıyor.

"Söz verdik, yerine getiriyoruz"

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Osmangazi hizmet binasını engelliler için ayıracaklarının sözünün aylar öncesinden verdiğini hatırlatarak şunları söyledi: “Yeni binamıza taşındık. Söz verdiğimiz gibi Osmangazi hizmet binamızı engelli kardeşlerimize ayırdık. Burası engelliler merkezi olarak İzmir’in en büyüğü olacak. Merkezde, engelliler için her şeyi düşündük. Burada dört kurs odamız, birer tiyatro, sinema ve spor salonumuz var. Ayrıca burada bir psikoloğumuz hizmet verecek. Engelli vatandaşlarımız için merkezin hemen karşısında çaylarını içip sohbet edecekleri kapalı bir alanımız bulunuyor. Engelli merkezimizin kapısı tüm engellilere açık olduğunu belirtmem gerekiyor. Göreve geldikten sonra engelli vatandaşlarımız için çok sayıda proje geliştirdik. Bu merkez onların en özeli olacak."
Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?