banner191

banner148

banner179

banner176

Buca’da Neşeli Otlar Şenliğine büyük ilgi

İzmir’in Buca ilçesinde, bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen Neşeli Otlar Şenliğinde, Nif Dağının lezzetli otları birbirinden renkli etkinlikler eşliğinde İzmirlilerle buluştu.Buca Belediyesi, bu yıl 3.’sü düzenlenen Neşeli Otlar Şenliğine...

İZMİR 03.04.2017, 11:29
Buca’da Neşeli Otlar Şenliğine büyük ilgi

İzmir’in Buca ilçesinde, bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen Neşeli Otlar Şenliğinde, Nif Dağının lezzetli otları birbirinden renkli etkinlikler eşliğinde İzmirlilerle buluştu.

Buca Belediyesi, bu yıl 3.’sü düzenlenen Neşeli Otlar Şenliğine ev sahipliği yaptı. Karacaağaç Mahallesinde yapılan etkinlikte, onlarca İzmirli birbirinden lezzetli ot yemeklerinin tadına baktı, tariflerini aldı. Halk oyunları gösterileriyle keyifli anlar yaşayan vatandaşlar, Sabahattin Gülümser’in türkülerine de coşkuyla eşlik etti. Şenliği sürpriz misafiri ise Urla’nın Germiyan Mahallesinde evlerin duvarlarına yaptığı resimlerle ismini duyuran Nuran Erden oldu. Erden bu kez Karacaağaç’ta evlerin duvarlarında hünerini sergiledi.

Neşeli Otlar Şenliğinde konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, kalabalık bir kortejle geldiği şenlik alanında yaptığı konuşmada, “Hepimiz bizleri bugünlere getiren kültürleri yaşatmak için çaba gösteriyoruz. Ama öyle zamanlardan geçiyor ki ülkemiz, kentlerimiz; işte bu birlikteliğin bazen sorgulandığı, bazen zorlu sınavlar verildiği anlar oluyor; ama bu tip şenlikler bunu ortaya koymaya ve bu oyunu oynayanlara çok net bir cevap veriyor. Ben bugün bir kez daha gördüm ve inandım ki; biz birlikte çok güzeliz. Ve inanıyorum, bu neşemizi, bu birlikteliğimizi, bu kültürümüzü, köydeki yaşamımızı, kentteki çeşitliliğimizi, bu güler yüzümüzü asla bozamayacaklar. Bunu bozmaya çalışanlara asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Başkan Piriştina, konuşmasında 16 Nisan’da yapılacak referanduma da vurgu yaparak, "2 pazar sonra sandığa gideceğiz. Ben şunu ya da bunu yapın demeyeceğim; ama ne yaparsanız yapın sandığa gidin. Bu bir vatan görevidir. Bu geleceğimiz için, bundan sonraki pazarlar buralarda ağız tadıyla, mutluluk içinde günler sürdürebilmemiz için çok önemli anlam ifade ediyor. 16 Nisan’da sandıkta tüm iradenizle, biri istediği için değil, içinizden geldiği gibi, siz ne isterseniz onu yapacaksınız. Ben Buca’ya, köylerime, 47 mahalleme, İzmir’in güzel, aydınlık ve çağdaş insanlarına güveniyorum” diye ekledi.
Yorumlar (0)
27°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?