TÜBİTAK-MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB), KUTUP-1001 ve KUTUP Yabancı Araştırma Üssü Katılım çağrıları kapsamında sunulan bilimsel projeleri değerlendirme sürecini tamamladı. Toplamda 36 projeden 35’i bilimsel değerlendirme sürecine alındı ve sonuçta 13 proje önerisinin desteklenmesine karar verildi.

Doç.dr.tenzer Satır

Desteklenmesine karar verilen projelerden biri ise, İTÜ Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Tanzer Satır’ın sunduğu “Gemi Balast Suyu ve Sediman (Tortu) Yolu ile Kutup Bölgelerinde Micro ve Macro Plastik Yayılımının Tespiti ve Analizi” başlıklı çalışmasıydı.

Rektör İsmail Koyuncu’dan tebrik

İTÜ Rektörü İsmail Koyuncu, Doç. Dr. Tanzer Satır’ı sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla tebrik etti. Prof. Dr. İsmail Koyuncu mesajında, “Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği öğretim üyemiz Doç. Dr. Tanzer Satır, TÜBİTAK 2024 yılı “KUTUP-1001” ve “KUTUP-Yabancı Araştırma Üssü Katılım” çağrıları kapsamında desteklenmeye değer görüldü. Tanzer hocamızı yürekten kutluyorum” dedi.

Editör: Nermin İstikbal