İTÜ Denizcilik Fakültesi kampüsü yenileme projesinde ilk kazma vuruldu

İTÜ Denizcilik Fakültesi mezunlarından UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Noyan Altuğ tarafından "Okulunu seven arkamızdan gelsin" mottosu ile öne çıkan proje kapsamında okul mezunu iş insanları kampüsün yapımını üstlendi. Projede ilk kazma vuruldu ve çalışmalar başladı.

İlk olarak depreme dayanıklı olmadığı tesbit edilmiş olan eski yatakhane ve yemekhanenin olduğu bölüm yıkılıyor. Yıkımı ve master planları UZMAR tarafından üstlenilen yeni komplekste A Bloğun inşası da UZMAR tarafından yapılacak.

Prof.Dr. Özcan Arslan: "Okulumuz önümüzdeki 10 yıllara hazırlanıyor"

UZMAR öncülüğünde ve denizcilik camiasının da destekleriyle yapılacak yeni binalar için Fakülte Dekanı Prof.Dr. Özcan Arslan denizhaber.com'a yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Okulumuz yenileniyor, eski yatıllık binası, kantin, yemekhane kütüphane gibi artık yeterli gelmeyen bölümler yıkılıyor. Binaların yıkımı tamamen UZMAR tarafından üstlenildi. Master planlar da fakülte ihtiyaçları doğrultusunda UZMAR Tarafından hazırlandı. Aktif ihtiyaçlar doğrultusunda yeni binalar yapılacak. Yapılacak binalarla okulumuz önümüzdeki 10 yıllara hazırlanıyor. "Okulunu seven arkamızdan gelsin" açıklamasıyla okulumuzu yenileme çalışmalarına başlayan Sayın Noyan Altuğ'a, UZMAR'a, ve destekleriyle yanımızda olan camiamıza teşekkür ederiz. Daha geniş bilgiyi önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız." 

“Okulunu seven arkamızdan gelsin” sloganıyla kampüsün tamamen yenilenmesi için harekete geçen UZMAR’ın inşaatını üstlendiği Kaptan Altay Altuğ Laboratuvar ve Yemekhane Binası’nı da geçtiğimiz yıl öğrencilerin kullanımına açılmıştı.

Okyanus Asitleşmesi Kuzey Kutbu'nda Dört Kat Daha Hızlı Okyanus Asitleşmesi Kuzey Kutbu'nda Dört Kat Daha Hızlı