banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

26.02.2020, 00:37

İTÜ DEFAMED (YDO) İzmir 30 Yaşında

İTÜ DEFAMED (YDO) İZMİR 30 YAŞINDA

(Geçen hafta DEFAMED İZMİR Şubesinin 30. yıl Genel Kurulu yapıldı.30 yıl sonrada olsa Genel Kuruldaki aynı katılım, heyecan ve YDO ruhu beni duygulandırdı.)

Denizin kokusunu! Eşinin, çocuğunun, ailesinin kokusu bilen... Dalgaların sesini eski bir şarkı gibi dinleyen... Tıkır tıkır çalışan makina sesinde huzuru bulan... Benim aziz, cefakâr, vefakâr, denizci kardeşlerim... Hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum!

Ne güzelsiniz! Bilseniz buradan ne güzel görünüyorsunuz!

İnsan yaşamında unutulmayan anlar, çok özel heyecanlar vardır... İşte sizler bu akşam bana ve arkadaşlarıma bu müstesna heyecanları, denizci olmamın gururunu yaşattınız... Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Evet! İnsan bir işe başlamadan önce ona inanması ve bu işi götüreceği arkadaşlarına güvenmesi lazım... Hepiniz bilirsiniz... Biz denizciler için güvenin ayrı bir önemi, ayrı bir ağırlığı vardır... İşte ben ve birkaç denizci arkadaşım yıllar önce bu düşüncelerle el ele verip Yüksek Denizcilik Okulu Mezunları Derneği İzmir Şubesinin kuruluşu için küçük bir adım attık... İyi ki de atmışız... İyi ki de denizciliğin ana prensiplerine sarılıp bu günlere yürümüşüz... Hatırlıyorum... O günleri çok iyi anımsıyorum... Kordondaki Sirena Restaurantı. Ben ve arkadaşlarım İstanbul'dan gelen Erkan Dereli kardeşimizle ilk toplantılarımızı orada yapıyorduk. Arkadaşlarımla aramızda hep konuşur olmuştuk... Şöyle biz denizcilerin bir araya gelip... konuşup dertleşeceğimiz... Bize ait küçük bir lokalimizin olmasını... Ah! Ne iyi olurdu! O günlerde bu bizler için tatlı bir hayaldi... Ama bir gün içien bir ses: “Neden olmasın?” Diye bağırdı... Bu sesi hepimiz aynı anda ve aynı güçte duyduk... Neden olmasın? Evet su anda bizler zaten burada sık sık toplanıp buluşmuyor uyuz? Evet! Peki bunu neden muntazam hala getirmeyelim... Belirleyeceğimiz bir periyotta ve saatte neden burada buluşmayalım... İşte bu düşüncelerle lokalimizin ilk ışığını yakmış olduk.

Evet, o akşam ben ve arkadaşlarım bu günlerin kandilini bu duygularla yaktık... Bu küçük kandil zaman içinde sizlerin katkısıyla bir meşale oldu... Kendimize ufak

bir bina aldık... Ama bizler daha iyilere daha mükemmellere layıktık... Meşalemiz meşalelerle çoğaldı, büyüyüp gelişti ve bu günlere geldik... Ne mutlu bizlere!

Bana ve kurucu kardeşim Lokman Sonat ve Uğur Kasapoğlu Ağabeyime bu gururu ve bu heyecanı yaşattığınız, için hepinize tekrar teşekkür ederim...Kurucu Başkanlığını,1. ve 9. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığım DEFAMED İZMİR Yönetiminde görev alan Uğur Kasapoğlu,Hüseyin Ayça,Lokman Sonat,Haluk Özerten,Bülent Onural,Ersen Gürgün,Çağatay Durukan, Enver Başevirgen,Serkan Kahraman,Süleyman Erşenler,Savaş Ercan ve Ayça Çelebi Başkanlığındaki Yönetim Kurullarına bir defa daha çok teşekkür ederim.Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özsaygılı ve çalışma arkadaşlarına başarılar dileriz.

Bu münasebetle mesleğimize emeği geçmiş, ebediyete intikal etmiş büyüklerimizi de saygıyla, rahmetle anıyorum... Ruhları şad olsun...

Yaşasın Türk denizciliği! Yaşasın! Yüksek Denizcilik Okulu Mezunları... Hepinizi sevgiyle, saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum... Sağ olun, var olun... Hoşça kalın.

-İstanbul'dan gelerek Genel Kurulumuzu onurlandıran;Denizcilik Federasyonu ve İTÜ Defamed Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri;Erkan Dereli, Baybora Yıldırım,Vehbi Üstün ve Alper Demircan'a tekrar teşekkür ederiz.

İstanbul Merkez ile birlikte Nice 30 Yıllara İTÜ DEFAMED (YDO) İZMİR .

Yorumlar (1)
Nuri Durak 4 ay önce
Hakkı abimiz, İzmir Denizciliginin şansidir. Azimli, Örgütçü, Vefakar ve Doğrucu Davut'tur. Saygıyı hak ediyor. Allah selamet versin.
30°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?