banner191

banner148

banner179

banner176

22.08.2007, 17:10

İsyan!...

Bugün internet haberlerinde Ankara Feribotunda feci bir ölüme sebep olan kazayı okuduğumda artık isyan bayrağını çektim.   Arka arkaya gelen deniz kazaları  birşeylerin doğru çalışmadığını apacık gösteriyor.  Gerçek şu ki, Türkiye’de insanın güvenliği ciddiye alınmiyor. Her günü kelle koltukta yaşiyoruz.  Taksiye biniyorsun, emniyet kemerleri “yolcu rahat etsin” diye çıkartılmış. Ben rahat değil güvenli olmak istiyorum. Bütün  otobüs şöförlerinin birçoğu Formula 1 yarışına talim yaparcasına yolcularını bir o yana bir bu yana savura savura son hızla (trafik yokken tabii) gidiyorlar.  Dolmuşlar, minibüsler, özel arabalar hepsi hızlı ve kurallsız ...  Deprem konusu hiç açmayalım ! Bari denizde biraz güvenliğiydik rahattık , o da bitti.

Bu duyarsızlık  ne kadar devam edecek? Kaç insanımız daha ölecek? İnsana olan  saygı en başta insanların hayatına  değer vermekle başlar ve bu da   pisipisine ölmemesi veya yaralanmaması için gerekli tedbirleri almakla başlar. Ne yazık ki  bizim toplumumuz ancak kazadan sonra dövünür ama tedbirini almaz.  Gelişmiş olmak insanı sadece para sahibi yapmakla değil—insana değer vermekle olur.

Artık isyan ediyorum ama neye yarar…..

Ankara feribotunda hayatını feci şekilde kaybeden vatandaşımızın ailesine baş sağlığı diliyorum ve bütün yolculara büyük geçmiş olsun diliyorum.

Yorumlar (4)
emre 13 yıl önce
anlattıklarınız,yaşadıklarınız ve yazdıklarınız sebebiyle avrupalı değiliz ve asla olmayacağız.ama trafik konusu o kadar da kötü değil kıyaslanabileceğimiz,aynı kültür düzeyi ve ekonomik seviyede olduğumuz arap ülkeleinden daha iyiyiz..sevinebilirsiniz
CUMALİ COŞKUN 13 yıl önce
Emniyet ile güvenlik biraz karışmış:)
ihsan Taçgün 11 yıl önce
Yazar Nilüfer Hanımın yazısına katılıyorum,sonuna kadar destekliyorum.Burada iş emniyeti ve güvenliğini vurgulamak istemiş.Yani iş güvenliği.Bu da tabikihalkımızı Eğitimle olur.Ben Aktüeldeniz.com da buna benzer yazım vardı.Yazarı bu yazısından dolayı tebrik ediyor .saygılar sunuyorum.

İhsan TAÇGÜN
Engin TURAN 11 yıl önce
Sayin Nilufer Hanim,Bu ulkenin vatandasi kredi kartı borcu icin %200 faizi bile odemeyi goze aliyor. Bu yuzden diger ulkeler bu ulkede bankalar vs satin aliyorlar. Pazar gercekten cok cazip yani...

Cozum cok basit. Ceza...Ulkenin IMF'ye de borcunu 6 ayda kapatmis olursunuz...
21°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?