banner191

banner148

banner179

banner176

İstanbul Roman Festivali Gaziosmanpaşa’da gerçekleşti

Gaziosmanpaşa’da Avrupa Birliği destekli Roman Festivali gerçekleştirildi. Festival renkli görüntülere sahne oldu.Avrupa Birliği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı tarafından yürürlüğe...

İSTANBUL 21.05.2017, 14:26
İstanbul Roman Festivali Gaziosmanpaşa’da gerçekleşti

Gaziosmanpaşa’da Avrupa Birliği destekli Roman Festivali gerçekleştirildi. Festival renkli görüntülere sahne oldu.

Avrupa Birliği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı tarafından yürürlüğe konulan ve Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin destekleriyle ’Romanların yoğun olarak yaşadığı yerlerde sosyal içermenin desteklenmesi operasyonu’ kapsamında Roman Festivali gerçekleştirildi. Festivale çok sayıda Roman derneği temsilcisi ve Roman kökenli vatandaşlar katıldı.

Gaziosmanpaşa Belediye Bahçesi’nde kurulan sahnede Romanlardan oluşan mehteran takımının alandakilere keyifli sunumuyla festivale start verildi. Romanlardan oluşan müzik ve dans grupları hazırladıkları gösterileri sundu, ünlü Roman sanatçılar da sahne aldı. Geleneksel kıyafetleriyle oyun havalarını sunan Roman dans grupları ilgiyle izlendi. Festival kapsamında Gaziosmanpaşa’da toplanan Roman derneklerinin üyeleri, Roman oyun havaları çalarak ve danslar eşliğinde eğlendiler.

Öte yandan, Gaziosmanpaşa’da yoğun olarak yaşayan Roman kökenli vatandaşlar için Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin diğer resmi kurumlarla birlikte ürettiği politikalar sayesinde geçmişten gelen değerlerin korunarak günümüz şartlarında hayata adaptasyonu sağlanıyor.
Yorumlar (0)
19°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?