banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Eyüpsultan marketlerinde fahiş fiyat denetimi

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, KORONAVİRÜS (KOVİD-19) SALGINI SONRASI OLUŞABİLECEK FAHİŞ FİYAT ARTIŞLARININ TESPİTİ VE ÖNLENMESİ AMACIYLA MEDİKAL ÜRÜNLER SATAN ECZANELERİN ARDINDAN, BU KEZ MARKETLERDE DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ.

İSTANBUL 17.03.2020, 10:24
Eyüpsultan marketlerinde  fahiş fiyat denetimi

Eyüpsultan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası oluşabilecek fahiş fiyat artışlarının tespiti ve önlenmesi amacıyla medikal ürünler satan eczanelerin ardından, bu kez marketlerde denetim gerçekleştirdi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimleri, Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği kapsamında İstanbul Valiliği’nden alınan talimatla, haksız ticari uygulamaların önüne geçilebilmesi ve tespiti amacıyla gerçekleştirdi. Denetimlerde, özellikle virüs haberlerinin yaygınlaşmasının ardından fiyatlarda değişiklik yapılıp yapılmadığı incelendi. Denetimlere Zabıta Müdürlüğü bünyesinde görevli gıda mühendisi de katıldı.

Denetim yapılan marketlerde fiyatlar normal

Denetim yapılan yerlerde satılan ürünlerin fiyatlarının uygun olduğu ve esnafın fiyat artışına gitmediği görüldü. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, Eyüpsultan genelindeki denetimlerin periyodik olarak devam edeceğini belirterek, denetimler sayesinde vatandaşın mağdur edilmesinin önüne geçilmesinin hedeflendiğini söylediler. Öte yandan vatandaşlar da Zabıta Müdürlüğü’nün yaptığı denetimlerden memnun kaldıklarını ifade ettiler. Vatandaşlar ise fahiş fiyat artışı yaptığını düşündüğü esnafı Alo 175 Tüketici Danışma Hattını arayarak ihbar edebilir.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
8
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102