banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Arnavutköy’de işletmeler denetlendi

ARNAVUTKÖY BELEDİYESİ İLÇE GENELİNDE KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA GEÇİCİ OLARAK KAPATILAN İŞLETMELERDE DENETLEMELERDE BULUNDU. YAPILAN DENETLEMELERDE UYARIYA RAĞMEN KAPATILMAYAN İŞLETMELERE TEBLİGAT YAZILDI.

İSTANBUL 17.03.2020, 13:30
35
Arnavutköy’de işletmeler denetlendi

Arnavutköy Belediyesi ilçe genelinde korona virüs önlemleri kapsamında geçici olarak kapatılan işletmelerde denetlemelerde bulundu. Yapılan denetlemelerde uyarıya rağmen kapatılmayan işletmelere tebligat yazıldı.

İçişleri Bakanlığı korona virüs salgının yayılmasını engellemek amacıyla “Koronavirüs Tedbirleri” konulu ek bir genelge yayınlayarak AVM ve lokanta dışındaki işletmelerin geçici olarak kapatılması kararını aldı. Arnavutköy Belediyesi zabıta ekipleri de bu kapsamda ilçedeki işletmelere denetlemeler gerçekleştirdi. Kahvehane, kafeterya, düğün salonu ve sinema gibi yoğunluğun fazla olduğu yerleri denetleyen zabıta ekipleri, alınan kapatılma kararına rağmen açık tutulan işletmelere tebligat yazarak kapattı. Ekipler, İçişleri Bakanlığı’nın ikinci bir açıklamasına kadar işletmelerini kapalı tutmaları konusunda esnaflara uyarılarda bulunarak, denetimin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini ifade etti.

“Genel olarak baktığımızda bu karara uyulduğunu görüyoruz”

Arnavutköy Belediyesi Zabıta Müdürü Ekrem Baltacı, “Korona virüs ile ilgili İçişleri Bakanlığımızın dün akşam açıklamış olduğu genelgeye istinaden ekiplerimiz bugün kontrollerini yapıyorlar. Genel olarak baktığımızda bu karara uyulduğunu görüyoruz. Girmiş olduğumuz bir iş yerinin hırsızlığa karşı tedbir amaçlı açık olduğunu gördük, bununla ilgili bir tebligat yazarak iş yerini kapattık. Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine bakacağız. Tabi bu genelge tüm iş yerlerini kapsamıyor. Umuma açık birden fazla kişilerin bulunabileceği mekanları kapsıyor. Bunun da zaten ayrıntıları genelgede belirtilmiş, bizde buna uyarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
22
kapalı
banner102
Günün Karikatürü Tümü