banner191

banner148

banner179

banner176

Taslak AB Mevzuatını Parlamento Reddetti

Avrupa Parlamentosu, Gemi Geri Dönüşümüne Dair önerilen taslak AB Mevzuatını 18 Nisan 2013 günü 292 oya karşı 299 oyla reddetti.

IMO ve AB HABERLERİ 27.04.2013, 01:24
Taslak AB Mevzuatını Parlamento Reddetti

Avrupa Parlamentosu, Gemi Geri Dönüşümüne Dair önerilen taslak AB Mevzuatını 18 Nisan 2013 günü 292 oya karşı 299 oyla reddetmiştir. Avrupa Parlamentosu ayrıca, Avrupa Komisyonu’nu, 2015 yılının sonuna kadar emniyetli ve çevreye duyarlı gemi geri dönüşümüne olanak sağlayacak teşvik temelli bir plan için yasa önerisi hazırlamaya davet etmiştir. Avrupa Parlamentosu, taslak mevzuatla ilgili parlamento raportörü MEP Schluyter’i ise, ilk okunuşunda uzlaşmaya varabilmek amacıyla, Avrupa Komisyonu ile düzeltilmiş öneri üzerinde müzakere etmekle yetkilendirmiştir.

Avrupa taslak önerilerinden finansal mekanizmanın kaldırılması, önerileri Hong Kong Konvansiyonu ile aynı hizaya getirmek konusunda önemli bir ilerleme olmakla birlikte, önerinin onaylanmasına, emniyetli ve çevreye duyarlı gemi geri dönüşümünün geliştirilmesine engel teşkil edecek bir dizi önemli unsur bulunmaktadır. İlgi yazıda, bu gizli tehlikelere karşı farkındalığı artırmak ve Avrupa içindeki tartışmaları olumlu etkilemek için, ICS’in ECSA (European Community Shipowners’ Association – Avrupa Birliği Armatörler Birliği) ve diğer endüstri ortaklarıyla birlikte çalışmaya devam edeceği bildirilmektedir.

Yorumlar (0)
23°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?